Dian restaurace

V restauraci Dian v Pražském areálu Brumlovka si můžete vychutnat moderní interpretaci vietnamské kuchyně, originální drinky a výběr vynikajících vín. Tato restaurace, založená bratry Khanhem a Giiangem Ta, se snaží přivést hosty k objevování různorodých pokrmů ve společnosti svých blízkých.

Dian, což v překladu znamená „jít jíst“, nabízí příjemné prostředí zdůrazněné dřevěnými prvky, přírodními materiály a více než 150 rostlinami. Rozdělena do tří hlavních částí, včetně okolí otevřené kuchyně a klidné zadní části, restaurace Dian nabízí široké možnosti pro každého hosta. S možností rezervace online a sdělením preferovaného místa v poznámce se můžete těšit na svou návštěvu ještě více.

Dian restaurace

Interiér a atmosféra

Po příchodu do této restaurace se okamžitě ponoříte do příjemné atmosféry. Interiér, byť jednoduchý a bez členění na místnosti, působí komfortně díky svému povedenému designu. Studia Kist Design se podařilo vytvořit prostředí plné intimních světel, orientálních a přírodních prvků, doplněného zelenými a zlatými tóny.

I když podobný styl najdete v podobných restauracích v Dubaji, zde se jedná o špičkové provedení pro naše poměry. Přestože restaurace působí exkluzivně, není to místo, které by se snažilo přehnaně zdůraznit svou exkluzivitu prostřednictvím designu. Obsluha, složená z ostřílených mužů i mladých servírek, je příjemná a vstřícná. Večerní menu není příliš rozsáhlé, ale dostatečné, aby se šest kuchařů mohlo vypořádat s případným náporem.

Dian restaurace

Otevřená kuchyně, vybavená do detailu, nejenže plní svoji funkci prakticky, ale také nabízí kulturní zážitek, protože hosté mohou sledovat přípravu jídel přímo v přímém přenosu.

Vzhledem k typu restaurace by bylo vhodné zřídit i stůl pro šéfkuchaře, kde by se hosté mohli usadit a sledovat přípravu jídel z blízka. Menu je sestavené tak, aby hosté mohli vybírat z více chodů a sdílet je s ostatními, aniž by se cítili nuceni objednat příliš mnoho jídel. Velikost porcí je přiměřená a tři lidé se z jednoho jídla nají, zatímco čtvrtý by už musel mít silný žaludek.

Co menu nabízí?

Dian restaurace

V restauraci se můžete těšit na nový standard asijské kuchyně, který je cenově dostupný, chuťově výrazný a vyvážený. Nabídka jídel zahrnuje kombinaci lokálních surovin, což může překvapit některé hosty, ale přispívá k propracovaným kombinacím chutí a vyváženosti jídel.

I když se kuchyně označuje za vietnamskou, pro zkušenější gurmány představuje spíše fúzi asijské a evropské kuchyně. Menu nabízí osvěžující letní pokrmy, jako jsou letní rolky s hovězím, mango salát s kedlubnou a hamachi s melounem a avokádem. Každé jídlo je pečlivě připraveno s využitím kvalitních surovin a dochuceno báječnými dresinky, jako je hoisin nebo rybí omáčka.

Mezi významné pokrmy patří i rendang, hovězí hašé s lanýžem a divokým česnekem, který je podáván na toastovém chlebu. Každá chuť je důkladně propracována a nabízí jedinečný gastronomický zážitek.

Dian restaurace

Restované gyozy plněné tofu a chřestem jsou výborným příkladem dokonale sladěných chutí, které vám zaručí příjemný gastronomický zážitek. Na rozdíl od některých asijských pokrmů zde nenarazíte na příliš ostré suroviny, ale spíše na vyvážené kombinace, které nebudou příliš pikantní ani pro ty, kdo preferují jemnější chuť.

Další zajímavostí je lepkavá rýže bahn chung, pečený koláček s uvnitř skrytým sumcem. Tento pokrm si zachovává autentickou chuť sumce a je skvěle doplněný kim chi, které přidává pikantní nádech a vyváženost. I když kim chi může být pro některé jedince intenzivní, tato varianta je přiměřeně pálivá a příjemně aromatická, což umožňuje vychutnat si každou složku pokrmu.

Vinný lístek a bar

Vinný lístek Vinný výběr v restauraci je směsicí osvědčených vinařství a dobře známých vín, které jsou často vidět v jiných podnicích v Praze. Mezi domácími značkami najdete vyhledávané Jakuba Nováka, Jaroslava Osičku i Nestarce, doplněné o 7 Řádků a Dobrou vinici.

Nabídka zahrnuje německé Rieslingy, rakouský Pinot i „Chardonnka“, a široký výběr francouzských a italských vín včetně šampaňských. I když místní kuchyně není příliš extravagantní, její světový standard a příjemná atmosféra zajišťují zpětnou návštěvu hostů.

Asijská pohostinnost vytváří příjemné prostředí, kde nenarazíte na nepříjemné chování personálu. Tento standard a dobrý poměr cena-výkon by byl vítán nejen v Praze, ale i jinde. Restauraci DIAN přejeme mnoho úspěchů a těšíme se na další vylepšení, včetně možnosti posezení na zahrádce, která má potenciál stát se zajímavým místem pro letní relaxaci.

Kontakty

Provozovatel Restaurace Dian
Adresa Vyskočilova 1481/4, Areál Brumlovka, 140 00 Praha 4
Telefon +420 777 446 200
Email [email protected]
Facebook Odkaz
Instagram Odkaz
Webová stránka Odkaz

Mapa

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com