Výlety severní Čechy – Místa, která byste neměli vynechat

Výlety severní Čechy – dopřejte si zážitky v horské divočině, pozastavte se u jedinečných monumentů či výjimečných míst. Tohle všechno nabízí sever Čech plnými doušky, a je jen na vás, abyste si třešničku z tohoto stromu utrhli i vy!

Legenda o zázračném uzdravení – Výlety severní Čechy

Kostel Navštívení Panny Marie Hejnice je významným poutním místem, jehož vznik je spojen s legendou o zázračném uzdravení. Věřte, že atmosféra je zde skutečně dech beroucí.

♥ Spojte návštěvu kostela s lázeňským městečkem a posezením v Obřím sudu

Skalní výlet pro skalní milovníky přírody – Výlety severní Čechy

Skalní hrad Sloup vám nabídne skutečně neobvyklou podívanou. I přesto, že ze samotného hradu se již moc nedochovalo, můžete objevovat pustevny, skalní kaple, terasy i vytesané místnosti.

♥ Nevynechejte ani skalní amfiteátr nebo poustevníkovu jeskyni!

Okouzlující hrad vypráví příběhy o nešťastné lásce

Střekov má nejen tajemné legendy! Oblíbil si ho rovněž skladatel Richard Wagner, který se dokonce jedné úplňkové noci převlékl za strašidlo a strašil na hradbách!

♥ Chcete vědět více o legendách a bláznivém skladateli?

Tajemné místo, kde lidé žili již před 5000 lety – Výlety severní Čechy

Drábské světničky jsou skutečným unikátem, který sestává z 30 světniček, vytesaných do skály, 7 stavení a 6 konstrukcí mostů…

♥ Historie tohoto místa vám přinese mrazení v zádech!

Král hradů s pověstí, která vyvolala zlatou horečku

Hrad Bezděz – romantický, poetický a obestřený tajemstvím – byl skutečně múzou nejednoho umělce. Jistě budete okouzleni pohledem na hrdě se tyčící hrad mezi dvěma vrchy – památek jako je Bezděz dnes již moc nemáme.

♥ A co pověst se zlatou horečkou?

Je libo čupr výlet nabušený mystikou?

Kdo by neměl rád trochu tajemna? Tenhle výlet vás vezme na Kounovské kamenné řady, které jsou snad pravěkým kalendářem. Dále vás vezme do nedostavěného chrámu v Panenském Týnci a ke Kamennému patýři.

♥ Tohle prostě musíte zažít!

Jaký je nejděsivější hrad u nás?

No přece hrad Houska! Prý stojí přímo na jícnu pekel a byl postaven tak, aby se “něco” nedostalo ven… Malebná příroda Kokořínska dotváří jedinečný obraz této scenérie!

♥ Už vám z toho běhá mráz po zádech?

“Dycky Most” aneb Jak je to s kostelem orientovaným na jih

Každý z vás pravděpodobně viděl kultovní seriál! Podívejde se tedy, co můžete v Mostě vidět a jaká je historie kostela, který je orientován na jih.

♥ Co slovo, to perla… 🙂

Příběh o smutném zámku, který pamatuje nejlepší i nejhorší chvilky národa

Zámek Jezeří už dávno není hrdý a pyšný zámek, nýbrž spíše chátrající stavba. Přečtěte si příběh o jeho pohnutém osudu – třeba jak ho nacisté natřeli nazeleno.

♥ Poblíž najdete i kapli, v níž prý obchází ďábel…

Jizerské hory v celé své kráse a rozvernosti

Jizerky vám učarují v jakémkoli období! Krom přírody v Jizerských horách můžete obdivovat historické památky, pověstné rozhledny a místní kulturu s jejími svébytnými zvyky a tradicemi.

♥ Nezapomeňme na Jizerskou oblast tmavé oblohy s minimálním světelným znečištěním!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com