Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou byla první atrakcí svého druhu v ČR. Dnes je najdete na více místech naší republiky, ale prvenství je jen jedno. Stoupejte vzhůru stejně pomalu jako pták, který plachtí větrnými proudy a vidí celý svět jako na dlani. Z výšky naberete trochu jinou perspetivu, a hned se vám bude lépe dýchat. 

Zdroj: Instagram, Autor: greenbird.cz

Pár faktů a čísel pro představu

Pokud jste na stezce v korunách stromů na Lipně ještě nebyli, o hodně přicházíte. Stezka je designována velmi vkusně, dokonale zapadá do okolního prostředí a je kompletně bezbariérová. Samotná stezka vede 675 metrů a pozorovací věž se tyčí do výšky až 40 metrů.

Zdroj: Instagram, Autor: patrickokantor

Lipno z ptačí perspektivy

Stezka korunami stromů se vine ve výšce 24 metrů a ukáže vám Lipno nad Vltavou i celé jeho okolí v úplně novém kabátě. Ať  hledáte speciální volnočasový zážitek s celou rodinou nebo jako romantiku pro dva, určitě nebudete zklamaní.

Zdroj: Instagram, Autor: daniel__1091

Vzdělávací a adrenalinové zážitky zabalené do krásné vyhlídky

Nemyslete si, že jen vyběhnete nahoru a šup šup, hotovo. To by byla veliká škoda. Cestou najdete 11 zákoutí, které vás něco naučí anebo si trochu pohrají s rovnovážným šnekem ve vašem uchu. Získejte nové poznatky o přírodě nebo nechte vyskočit adrenalin na lanových atrakcích. Nuda na tomhle místě prostě neexistuje!

Zdroj: Instagram, Autor: fotimecesko

Třešnička na dortu, kterou si užijete cestou dolů

Až se nasytíte dechberoucí vyhlídkou, můžete vyrazit nazpátek. Buď tou samou cestou, jakou jste přišli anebo cestou tak rychlou a vzrušující, až vám tlak vyskočí na 150. Dolů vede suchý tobogán, který je 42 metrů dlouhých a točí se kolem středu vyhlídkové věže. Sedněte si do fusaku, zhluboka se nadechněte a skočte do temnoty, která vám pořádně zamotá hlavu.

Zdroj: Instagram, Autor: daniella_kva

Léto v korunách stromů ve znamení světel a hudby

V průběhu léta si můžete dopřát noční procházku osvětlenou stezkou v korunách stromů Lipno nad Vltavou. Světla jsou opravdu unikátní a dokážou vytvořit na 16 milionů odstínů barev. Rozhledna má tak úplně mystické kouzlo! K tomu nějaký pěkný koncert, možná pivko nebo sklenička vína… Nevíme jak vy, ale tohle léto je přesně podle našeho gusta.

Zdroj: Instagram, Autor: bittersweetdays

Milujeme cestování a překrásná místa 

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigo a rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

 Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou

Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou

https://www.stezkakorunamistromu.cz

Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou wikipedie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Stezka