PÁLAVA – Tipy na výlet – Unikátní krásy, které vám vezmou dech

Pálavu najdete uprostřed prastaré krajiny jižní Moravy, která je prokazatelně jedněmi z nejdéle osídlených míst na světě. Kdo by přece neslyšel o Věstonické Venuši? I přesto, že všude kolem najdete dílo lidské ruky, Pálava stále připomíná nikým nedotčenou krajinu.

Pálava vám rozhodně vezme dech

S děvčaty na Děvín a Dívčí hrad

Kopec Děvín je nejvyšším vrchem Pavlovských vrchů v oblasti chráněné krajinné oblasti Pálava. Bíle zářící skály Děvína, typické pro Pálavu, jsou k rozpoznání již zdálky. Kopec Děvín je vysoký 549 m n. m. Podlouhlý hřeben Děvína má dva vrcholy. Na vyšším je umístěn vysílač a na nižším je k vidění Dívčí hrad. Za jasného počasí je vidět až 40 km vzdálené Brno.

Pálava – Ryby, ptáci a žáby

Šesti hektarové Lednické rybníky jsou jedna z nejstarších rybničních soustav u nás. K rybníkům vede turistická trasa unikátní přírodou, která je lemovaná unikátními historickými památkami. Rybníky jsou vesměs stále využívány k chovu ryb, ale zajímavější je, že je toto místo významnou ornitologickou lokalitou. Proto se zaposlouchejte do zpěvu ptáků, který je doplněn koncertním kvákáním velikého množství žab. Odpočiňte si při překrásné procházce ničím nerušenou přírodou.

Krása pod povrchem

Nezapomínejte, že krása se vždy dá najít i pod povrchem! Proto byste při toulkách Pálavou určitě neměli minout jeskyni na Turoldu. Pyšní se specifickými krasovými útvary, které připomínají květák nebo mádlovou pěnu. Celá rezervace Turold je paleontologickou a archeologickou oblastí. Podívejte se na jeskyně, vyšlápněte si na vrch Turold a nechte se přenést do země vašich snů.

Pálavské vrchy

Pavlovské vrchy jsou pásem pohoří táhnoucího se od ohbí Dyje až po hranice s Rakouskem. Oblast spadá pod CHKO Pálava, protože se zde nachází mnoho vzácných živočichů i rostlin. Zde se nachází Stolová hora a Sirotčí hrádek, Kočičí skála i Děvín. Celek je oznašen jako biosférická rezervace UNESCO, což dostatečně svědčí o důležitosti tohoto přírodního areálu.

Pálava

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com