Plánujete, kam na výlet? Přinášíme vám TOP 10 nejkrásnějších vyhlídek u nás, které vám zaručeně vezmou dech. Kdo by nemiloval vyhlídky? Nádherná místa, z nich vidíte daleko do kraje a cítíte pouze klid, mír a rovnováhu. Máme jich u nás spousta! Která je vaše nejoblíbenější?

Zdroj: Instagram, Autor: tul_international_students

Vyhlídka Ořešník

Jizerské hory

Ořešník najdete v přírodní rezervaci Jizerskohorské bučiny a nabízí překrásné výhledy do celého okolí. Kříž, který najdete na vrcholu, je tam už více než 200 let a stál životy dvou bratrů františkánů, kteří se zřítili při snaze o jeho obnovu.

Zdroj: Instagram, Autor: plesl

Solenická podkova 

Solenice

Kam na výlet? Meandry Vltavy jsou jedny z nejkrásnějších vyhlídek, které máme. Solenická podkova se nachází mezi přehradami Kamýk a Orlík, a je součástí Vltavské kaskády.

Zdroj: Instagram, Autor: michal_zigo

Vyhlídka Máj | Kam na výlet

Krňany

Vyhlídka Máj vás vezme na jeden z nejhezčích pohledů na meandry Vltavy. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si náš článek: Vyhlídka Máj – Vltava, jako královská nevěsta, příliš krásná na to, aby se jí někdo dotkl.

Zdroj: Instagram, Autor: vendy67

Havlova skála Liblín | Kam na výlet

Liblín

Havlova skála se nachází poblíž obce Liblín a budete z ní mít krásný výhled na Berounku a na hrad Libštejn. Klidné a tiché místo, kde je potěšení rozjímat. Skvělé místo, kam na výlet.

Zdroj: Instagram, Autor: olcavavrova

Vyhlídka Belvedér 

České Švýcarsko

Belveder je 130 metrů vysoká upravená skalní terasa přímo nad řekou Labe. Impozantní vyhlídka do kaňonu Labe na Stolové hory na německé straně. Pokud chcete skutečně speciální zážitek, počkejte si na západ slunce.

Zdroj: Instagram, Autor: mejzurrrr

Venušiny misky

Jeseník

Venušiny misky jsou unikátní přírodní památkou – některé prohlubně dosahují až několika metrů v průměru. Podle pověsti jsou tyto misky po setmění navštěvovány nadpřirozenými bytostmi, které se v nich koupou.

Zdroj: Instagram, Autor: eva_roupcova

Králův stolec

Znojmo

Vyhlídka Králův stolec se nachází nad přímo nad řekou Dyjí. Na vyhlídce je působivý dřevěný altán, odkud prý polský král sledoval svá vojska, když táhli na pomoc Vídni v době obležení Turků.

Zdroj: Instagram, Autor: ski_sup_sail

Sealsfieldův kámen | Kam na výlet

Národní Park Podyjí

Ojedinělé jméno bylo přejato od rodáka z blízkých Popovic, spisovatele Charlese Sealsfielda, který toto místo s oblibou navštěvoval. Vyhlídka se nachází vysoko nad řekou Dyje v Národním parku Podyjí.

Zdroj: Instagram, Autor: luciekotelenska

Čertovy kameny

Jeseník

Čertovy kameny jsou populární nejen mezi turisty, ale i mezi horolezci. Jedná se o skalní vrch s vyhlídkovou plošinou a výhled vám ukáže Rychlebské hory.

Zdroj: Instagram, Autor: sou_teresinha

Ambrožova vyhlídka

Krkonoše

Amrožovu vyhlídku najdete mezi Labskou a Vrbatovou boudou. Uvidíte Labský důl, východní Krkonoše, Směžku, Medvědín a meandry Labe.

Kam na výlet