Automotodrom Brno a sladce legendární Grand Prix na Masarykově okruhu

Automotodrom Brno je společnost, která provozuje proslulý Masarykův okruh v Brně. Historie okruhu sahá až do roku 1930, od té doby samozřejmě prošel modernizací a rekonstrukcí. Současná podoba okruhu je z roku 1987. Každoročně je zde pořádán prestižní motocyklový šampionát silničních motocyklů Grand Prix. Mezi další závody patří Mistrovství světa Superbike a Mistrovství světa silničních motocyklů.

To vzrušení se vám dostane pod kůži

Jízda na motorkách je velký adrenalin, ale téměř stejné vzrušení můžete cítit i jako divák. Rychlá jízda, hvízdání pneumatik na asfaltu, ostré náklony v zatáčkách… Na Masarykově okruhu můžete několikrát za rok sledovat vzrušující auto i moto závody. Nejvíce prestižní je již zmíněná Grand Prix, která je po právu zařazena i do MotoGP – zde patří k třetí nejdelší trati v závodu.

Pár perliček z Masarykova okruhu

Grand Prix České republiky je skutečně tradiční záležitostí. V Brně se jich totiž konalo 43 ročníků, což ČR řadí na 6. místo v počtu závodů mistrovství světa motocyklů. Ze subjektivních pohledů účastníků a návštěvníků je známo, že okruh patří mezi nejbezpečnější, a zároveň nejkrásnější okruhy v závodě.

Co dalšího Automotodrom Brno nabízí

Automotodrom Brno se ale nezaměřuje jenom na profesionály. Každý rok se zde pořádají i amatérské závody, inline bruslení a cyklistické jízdy. Jízdy autem nebo na motorce je možné domluvit i pro večejnost, stejně jako využít motoškolu nebo kurz  bezpečné jízdy. Dále se zde koná bežecký závod Masaryk Run. Možná byste si také chtěli dopřát trochu vzrušení a adrenalinu přímo na dráze.

Kempujte přímo nad tratí

Grand Prix se tradičně koná v srpnu a o vstupenky je velký zájem. V nabídce jsou sedadlové i přírodní tribuny, ale také specialitka, které se říká kemp A. Tato speciální nabídka umožňuje motorkářům kempovat s jedinečným výhledem na trať. Je zde i sociální zázemí a power point pro nabíjení telefonů. Pokud jste skutečný motorkářský nadšenec, tady budete v sedmém nebi.

Co dalšího v Brně?

Pokud vás zajímá, jaké další zajímavosti můžete v Brně vidět, přečtěte si náš článek Kam vyrazit v Brně.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com