Štěrkovna Hlučín

Hlučínské jezero, často nazývané jako „Štěrkovna“, je jedním z nejatraktivnějších míst koupání na severu Moravy. Toto jezero, jehož vznik je spojen s bývalou štěrkovnou nedaleko města Hlučín, je proslulé svou průzračnou vodou, která je považována za jednu z nejčistších v regionu. Bohužel, na tomto místě je zakázáno koupat psy.

Sportovně rekreační areál, který zaujímá rozlohu 140 hektarů, nabízí dokonalé místo pro sport, zábavu a relaxaci. Návštěvníci mohou relaxovat na trávníku nebo štěrkové pláži a poté si užít koupání nebo aktivní odpočinek na jednom z mnoha sportovišť, včetně minigolfového hřiště, tenisových kurtů nebo kurtů na plážový volejbal.

Permanentky na vstup na Hlučínské jezero lze zakoupit přímo u pokladny. Na jezeře je možné provozovat různé vodní aktivity, včetně vodního lyžování, windsurfingu, plavby na loďkách a rybaření. V blízkosti jezera se nachází autocamp a v letních měsících se zde koná mnoho různých akcí. K dispozici jsou také dva bazény a dětské brouzdaliště. V rámci areálu se často konají pravidelné kulturní a sportovní události, včetně koncertů a diskoték každý víkend. Nedaleko rekreačního areálu se nachází Dětský ranč, který je specializovaný na chov koní a hipoterapii. Okolí jezera nabízí také malebné cyklistické trasy.

Parkoviště má dostatečnou kapacitu, avšak pokud přijedete autobusem, budete muset projít asi jeden kilometr k jezeru. Mezi lety 2020 a 2022 proběhla renovace Hlučínského jezera, během níž byla vybudována nová pláž s zálivem a instalovány nafukovací vodní atrakce. Areál byl rozšířen o brouzdaliště, nafukovací trampolínu, hřiště pro plážový volejbal, tenis a florbal, lezeckou stěnu a další sportoviště. Návštěvníci si rovněž mohou půjčit lehátka.

Hlučínský Wake Park

Štěrkovna Hlučín

Wake park Hlučín, situovaný v malebném prostředí Hlučínského jezera, disponuje vlekem, který slouží jak pro rekreační lyžování, tak i pro trénink soutěžících v wakeboardovém klubu Hlučín a pořádání závodů. Délka vleku činí 920 metrů. Provoz vodního lyžařského vleku začíná 15. května a končí 30. září každého roku, nicméně vlek je v provozu pouze při příznivých povětrnostních podmínkách. Každý, kdo má zájem, může vyzkoušet své dovednosti ve vodním lyžování a wakeboardingu, neboť veškeré potřebné vybavení je k dispozici k zapůjčení přímo na místě u startu.

Půjčovna loděk

Pronajímatel plovoucích atrakcí sídlí v jádru rekreačního komplexu, poblíž budovy poskytující první pomoc. Pro získání šlapadla nebo loďky je vyžadováno předložení platného identifikačního dokumentu s fotografií, jako je občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas.

Jak se dostanu k Hlučínskému jezeru Štěrkovna?

Štěrkovna Hlučín

Pro dosažení Hlučínského jezera, známého též jako Štěrkovna, máte několik možností dopravy. Jednou z možností je použití automobilu a zaparkování na parkovišti v areálu. Alternativně můžete využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky, které zastavují v blízkosti jezera. Další možností je cestovat pěšky nebo na kole po okolních stezkách a cyklostezkách.

Provozovatel

Informace o Sportovně rekreačním areálu
Adresa: Celní 12, 748 01 Hlučín
Telefon: +420 595 043 677
Email: [email protected]
Webové stránky: https://www.sak-hlucin.cz/cs/sport-a-relaxace/rekreacni-areal/a-889/
GPS souřadnice: 49,891703 18,178658
Region: Moravskoslezský kraj
Oblast: Opavské Slezsko
Město: Hlučín
Tipy na výlet: Hlučín a okolí
Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com