Zámek Lednice a Lednicko-valtický areál, který sensitivně kombinuje architekturu, přírodu a příjemný závan historie

Když se vysloví spojení Lednicko-valtický areál, každému se jistě hned vybaví úchvatné stavby spojené s přírodou, ve které jsou citlivě zasazeny. Ne nadarmo je tento komplex od roku 1996 na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a od roku 2003 také součástí biosférické rezervace Dolní Morava. je jednou z nejvzácnějších perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky. Pojďte s námi objevit zámek Lednice a zbytek areálu. 

https://www.youtube.com/watch?v=YJh3ixQyzwo

Úpravy Lednicko-valtického areálu vycházely ze zvyklostí uplatňovaných v anglických parcích. Snoubí se zde barokní architektura s novogoticky upravenou budovou zámku a drobnými stavbami v romantickém stylu (Skleník, Lovecký zámeček, Minaret, Apollonův chrám, Rybniční zámeček, Nový dvůr, Hraniční zámeček, Chrám Tří Grácií, Janův hrad, Obelisk a Rendes-vous).

Zámek Lednice

Klenotem tohoto městečka je zámek Lednice, který se po svém vybudování stal zároveň jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. Zámek obklopuje park, který pak volně přechází do krajiny. V parku najdete úchvatný skleník, římský akvadukt, vyhlídkovou věž Minaret a Maurskou vodárnu, u které kotví lodě. S nimi se můžete proplout po tomto romantickém místě.

Zámek Lednice a okolí | Valtice

Valtice jsou hlavním městem vína. Milovníci tohoto moku sem každoročně přijíždějí na věhlasný Salon vín České republiky. V podzemí valtického zámku ale můžete přijít „okoštovat vínko“ téměř kdykoli. Pak se můžete projít na romantickou vyhlídku na město – klasicistní kolonádu Reistna. Z místních zajímavostí vás jistě přivítá i bylinková zahrádka v zámecké zahradě nebo Muzeum železné opony.

Břeclav – Pohansko

Zajeďte se podívat i na místa, která lidé obývali před mnoha a mnoha lety. Krom pozůstatků prastarého hradiště tu najdete i archeoskanzen a empírový lovecký zámeček z let 1810 – 1812 vybudovaný podle návrhu architekta Josefa Hardtmutha, v němž byla po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1997 otevřena archeologická expozice dokumentující výsledky výzkumů slovanského hradiště. S dětmi se můžete projít i po naučné stezce kolem starých stromů obývaných lesními skřítky a jinými nadpřirozenými bytostmi.

Přečtěte si také: 66 tipů na ty nejkrásnější místa jižní Moravy!

Zámek Lednice

Oficiální stránky

Wikipedie

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com