Tipy na výlety jižní Morava do nádherných koutů naší země! Najdete tu všechno – hrdé architektonické skvosty, divy z rukou Matky Přírody i úchvatné monumenty vytvořené člověkem. 66 tipů na výlety jižní Morava vás přenese na místa, kde se čas zastavil a vy si můžete dovolit snít. 

Kyjov- srdce Moravského Toskánska., Výlety jižní Morava.
Foto: | Autor:Radek Linner | Licence:CC BY 3.0

Moravské Toskánsko vám učaruje TIP!

Hledáte místo plné skvělých zážitků, chutí, vůní, aktivit i úžasné pohody? Okoštujte Moravské Toskánsko! Lepší místo jinde nenajdete – pyšné zámky, mystická příroda, dobrosrdeční lidé a víno na každém kroku. Jupněte na výlety v Moravském Toskánsku a přesvědčte se sami!

Býčí skála, výlety jižní Morava.
Foto: | Autor:Gortyna | Licence:CC BY-SA 3.0

Svatyně s hrůznou energií a její tajemství  |  TIP s příběhem!

Býčí skála místo opředené nejedním tajemstvím. Místo lidé vyhledávali již od pravěku, a to nejen jako úkryt. Zjistilo se totiž, že zde byla jakási svatyně, která strážila krvavé tajemství. Jupněte na výlet Býčí skála a objevte její tajemství! 

Svatý kopeček, výlety jižní Morava.
Svatý kopeček, Autor veronikamarsikova, Zdroj: Instagram

Magické místo, kde zapomenete na čas TIP! 

Na vrchu Svatého kopečku je malý skrytý ráj, který vás skutečně ohromí. Klid, ticho a atmosféra, která vás zasáhne hluboko do srdce. Jupněte na výlet magické místo a užijte si Svatý kopeček! 

Zdroj: MěÚ Kyjov, Autor: Zdeněk Fiamoli

4 dny a 3 noci VZRUŠENÍ  |  ♥ TOP TIP – Jen jednou za 4 roky!

Čeká vás velkolepá podívaná a nezapomenutelné zážitky, na které budete vzpomínat do konce svého života! Slovácký rok – Kyjov se koná jen jednou za 4 roky! Užijete si radost, bujaré zpěvy, tanec, čarovné tony houslí, cimbálu i úžasnou atmosféru. Ochutnáte voňavé dobroty, víno i domácí pálenku. Ať vám nic neuteče! Jupněte na tip Slovácký rok a mrkněte co na vás zde čeká! 

Sirotčí hrádek, výlety jižní Morava
Sirotčí hrádek, Autor: Tomas Lollky, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Sirotčí hrádek s hrůzostrašnou legendou TIP s příběhem!

K Sirotčímu Hrádku v Pávovských vrších se váže stará pověra, která je plná bolesti, smrti, zrady a tragédie. Pokud hrádek skutečně navštívíte, nebudete toho litovat! Poznejte tajemství. Jupněte na Sirotčí hrádek a mrkněte na výlet! 

Zámek Lednice výlety jižní morava
Zámecký park Lednice

4 úžasné poklady a zámek Lednice | TIP!

Projděte korunní klenot – zámek Lednice a nevynechejte ani zámecký park. Právě tam jsou všechny ty malé perličky i 4 drahokamy, které dělají ten poklad tolik zářivý! Kam na výlety jižní Morava? Objevte opravdovou nádheru. Jupněte na poklady Lednice a mrkněte na výlety! 

cimburk výlety jižní morava
Cimburk, Autor: Doromenko, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence: CC-BY-SA-4.0

Záhadné místo skrývající mnoho tajemství Chřiby TIP!

Chřiby jsou známé svou kouzelnou krajinou, potůčky, studánkami a různými tajemnými místy. Uvidíte zříceniny, zapomenuté kazatelny i další téměř mystické úkazy. Jupněte na Chřiby a koukněte na výlety!

Moravský kras, výlety jižní Morava
Moravský kras, Autor: Doronenko, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence: CC-BY-SA-4.0

4 záhady hlubokých jeskyní 4 VÝLETY!

Moravský kras je jednou z nejvyhledávanějších evropských lokalit. Hluboké jeskynní systémy, majestátní krápníky a nevídané propasti. Poznejte záhady i skutečné skvosty. Jupněte na Moravský kras a koukněte na výlety!

MORAVSKÉ TOSKÁNSKO Instagram, Autor: tyna_janochova

Magické pohledy, které obdivuje celý SVĚT♥ TIP!

Příroda v Moravském Toskánsku umí čarovat v každém ročním období! Díky neobyčejným terénním vlnám, osamělým kapličkám a vysokým stromům je táto oblast skutečným klenotem v české šperkovnici. Poznejte světový unikát! Jupněte na magické pohledy a mrkněte na výlety!

Restaurace, kde vaří zážitky | TOP tipy na dlabanec v Brně!

Taky vás ty výlety po jižní Moravě zmáhají? Pak byste si měli nechat chvilku času a poznat i kulinářské zážitky, kterých je v Brně požehnaně. Ochutnejte jídlo, které vezme vaše chuťové buňky na pořádnou jízdu. Jupněte na restaurace a mrkněte na nejlepší podniky!

milotice výlety jižní morava
Milotice Autor: Nikolice.n, Licence:CC BY-SA 4.0

Místa, kde historie stále ještě dýchá TIP!

Noblesní zámky, zřícené hrady, kapličky, kostelíky a mnoho dalšího. Zvláštní pozornost vyžaduje zámek Milotice – perla jižní Moravy. Pohodlně se usaďte, protože se teď vydáme stovky let na zpět. Objevte skutečné skvosty. Jupněte na místa a koukněte na výlety! 

Brno Kostnice, výlety jižní Morava
Brno Kostnice, Autor: Monika Durickova, Zdroj: Flickr, Licence CC-BY-SA-2.0

Strašidelné podzemí plné mrtvých těl |   TIP!

V Brněnské kostnici jsou uloženy oběti středověkých morových ran a válečných obětí. Místo je rozhodně strašidelné a na každém kroku můžete cítit přítomnost smrti. Z druhé strany je to ovšem cenný kus historie, který nám ukazuje mnoho o naší vlastní minulosti. Jupněte na strašidelné podzemí a koukněte na výlet!

chřiby výlety jižní morava
Chřiby

Krajina zahalena tajemnými mýty 4 VÝLETY!

Myslíte, že na Saharu nebo do Amazonie musíte cestovat do dalekých zemí? Podívejte na 4 senzační tipy na výlet, které vás přesvědčí, že naše země je vskutku originální a dokáže vás překvapit na každém kroku. Jupněte na zahalenou krajinu a koukněte na výlet!

veveří,výlety jižní Morava
Veveří, Autor: Michal Klajban, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Místo, kde pobýval i Winston Churchill TIP!

Skutečný kamenný hrad Veveří přitahuje spoustu turistů a zahraničních návštěvníků. Pokochejte se pohledem zvenku, začněte snít uvnitř přepychových interiérů a na závěr se poddejte touhám v zámeckém parku. Tak atraktivní lokalita se jen tak nevidí. Jupněte na hrad Veveří a koukněte na výlet! 

mikulov výlety jižní morava

30- ti metrová tajemná jeskyně a zámek Mikulov TIP!

Nikdo nikdy nepředpokládal, že by v Mikulově mohly být jeskyně! Zámek Mikulov je rozhodně dokonalý tip na výlet. I přestože zámek roku 1945 shořel do základů, znovu se skví v celé své kráse! Jupněte na tajemnou jeskyni a koukněte na výlet!

vinné sklípky výlety jižní morava
Zdroj: Město Kyjov

Kouzelné sklepní uličky a sklípky plné koštu TIP!

Dobré víno k jižní Moravě neodmyslitelně patří. Pokud si tam uděláte výlet, neměli byste rozhodně opomenout navštívit tradiční vinařské vesničky, sklepní uličky a posedět ve vinném sklípku. Poznejte malebné uličky. Jupněte na sklepní uličky a mrkněte na výlety! 

vinné sklípky výlety jižní morava
Radniční věž Znojmo, Autor: RomanM82, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Radniční věž Znojmo | Výlety jižní Morava

Gotická stavba láká turisty z blízkého i širokého okolí – z vršku můžete vidět Pálavské vrchy, Českomoravskou vrchovinu nebo i rakouské Alpy.

Zřícenina Dalečín, výlety jižní MOrava
Zřícenina Dalečín, Autor jaroslav Kadlec, Zdroj Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Zřícenina Dalečín | Výlety jižní Morava

Zříceninu Dalečín, která je na kopci obklopuje řeka ze tří stran. Okolí je upraveno jako park, který vás bude lákat k osvěžujícímu posezení.

hrad znojmo, výlety jižní Morava
Hrad Znojmo

Hrad Znojmo | Výlety jižní Morava

Prohlédněte si zachovalou architektonickou památku, stejně jako působivé interiéry včetně pánského a dámského salonku. Nechte se vtáhnout do víru historie!

znojmo, výlety jižní Morava
Znojmo

Nejhlubší podzemí i mučírna s kobkami TIP!

Znojmo je skutečně něco výjimečného. Výlety vás vezmou nahoru a dolů skrz – od nejhlubšího podzemí až po nejvyšší věž. Užijte si tento moment! Chcete si užít výlety jižní Morava? Jupněte na nejhlubší podzemí a koukněte na výlet!

Zámek Vranov nad Dyjí, výlety jižní Morava
Zámek Vranov nad Dyjí, Autor Jerzy Strzelecki, Zdroj Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Hrdý hrad a 147 schodů k úžasné podívané |  TIP!

Zámek Vranov, byste na výletu jižní Moravou určitě neměli minout. Atraktivní lokace v Národním parku Podyjí je jen třešničkou na dortu nádherného historického dědictví. Jupněte na hrdý hrad a koukněte na výlet!

Králův stolec výlety jižní morava
Vyhlídka Králův stolec, Autor LaSo, Zdroj Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Králův stolec | Výlety jižní Morava

Králův stolec vám poskytne překrásnou vyhlídku po okolí, kterou v minulosti využil i polský král Jan III., když odtud pozoroval své vojsko spěchající na pomoc císaři do Vídně.

kolonada na reistne výlety jižní morava

Kolonáda na Reistně | Výlety jižní Morava

Impozantní Kolonádu na Reistně najdete v Lednicko-Valtickém areálu. Uvidíte 24 perfektně projektovaných sloupů s korintskými hlavicemi.

Židovský hřbitov Mikulov,výlety jižní Morava
Židovský hřbitov Mikulov, Autor: Palickap, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Židovský hřbitov Mikulov | Výlety jižní Morava

Jeden z nejvýznamnějších židovských hřbitovů v ČR. Známý je obzvlášť rabínský vršek, kde jsou pochováni zemští rabíni z Moravy. Nejstarší hroby jsou až ze 17. století.

jedovnice rybník výlety jižní morava
Rybník Jedovnice

5 jedovnických rybníků v celé své kráse♥ TIP!

Jedovnické rybníky – Olšovec, Budkovan, Vrbový, Dubový a Dýmák dokazují, že dominanty Moravského krasu nejsou jen jeskyně. Z Jedovnic to budete mít jen kousek Brna! Objevte místo, které stojí za návštěvu. Jupněte na jedovnické rybníky a mrkněte na výlet! 

hrad Buchlov výlety jižní morava
Hrad Buchlov

Hrad Buchlov | Výlety jižní Morava

Hrdý hrad Buchlov vždy strážil jižní hranice naší země a nikdy ve své historii nebyl dobyt. Architektura je stále zachovalá, tudíž si hrad bez problémů můžete projít.

národní park podyjí, výlety jižní Morava
Národní park Podyjí

Krásy národní parku Podyjí i jeho okolí |  TIP!

Objevíte kaňon řeky Dyje, specifickou faunu a flóru a pochopitelně také neotřelé výhledy do okolní krajiny. Jupněte na park Podyjí a koukněte na výlet!

Buchlovice, výlety jižní Morava
Zámek Buchlovice, Autor: Lehotsky, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Místo, kde se rozhodovalo o osudu země♥ TIP!

Zámek Buchlovice se pyšní skvostnými interiéry a exteriéry. Na závěr si dopřejte procházku překrásnou zahradou s anglickým parkem. Poznejte nádherný skvost. Jupněte na místo, kde se rozhodovalo o osudu země a mrkněte na výlety! 

Devět Mlýnů, výlety jižní morava
Devět Mlýnů, Autor: Joadl, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Vyhlídka Devět mlýnů | Výlety jižní Morava

Vyhlídka Devět mlýnů poskytuje unikátní pohled na meandry řeky Dyje a proslavenou vinici Šobes. Užijte si výlet na jižní Moravu s výhledem na nejkrásnější vinici a řeku v celém širokém okolí.

Hrad Lukov, výlety jižní Morava
Hrad Lukov, Autor: Petr Přindiš, Zdroj: Flickr, Licence CC-BY-SA-2.0

Hrad Lukov | Výlety jižní Morava

Hrad Lukov je opředen mnohými pověstmi, z nichž my máme nejradši tu o zazděném pokladu. Mladý pán Štemberk zazdil hluboko v podzemí poklad a posléze zmizel. Hamižný purkrabí prohledal celé hluboké podzemí, ale poklad stejně nenalezl. Poklad je tudíž stále někde na hradě a nikdy nebyl nalezen. Třeba budete mít štěstí!

Zámek Lednice výlety jižní morava
Zámek Lednice

Nejvzácnější perly v české pokladnici♥ TIP!

Nechte se unést do pohádky svého dětství! Objevte nejvzácnější perly v pokladnici historického a kulturního bohatství České republiky. A pohádka na vás čeká nejen uvnitř, ale i venku. Kam na výlety jižní Morava? Koukněte na tu nádheru. Jupněte na nejvzácnější perly a koukněte na výlet!

pálava výlety jižní Morava
CHKO Pálava

Čarokrásné Pálavské poklady♥ TIP!

CHKO Pálava se pyšní rozmanitou přírodou, překrásnými skalami, voňavými vinohrady, luhy a háji. I přestože spousta oblastí je pozměněna rukou člověka, tak pořád najdete kousky divoké přírody – obzvláště v Pavlovských vrších nebo v Milovickém lese. Objevte čarokrásnou přírodu. Jupněte na pálavské poklady a mrkněte na výlet!

špilberk, výlety jižní Morava
Špilberk

Hrad Špilberk Brno | Výlety jižní Morava

Hrad a pevnost Špilberk je centrem společenského a kulturního dění. Můžete navštívit hrad a rozhlednu nebo si prohlédnout výstavy a expozice. Expozice vám přiblíží historii Špilberku, města Brna a mnoho dalších zajímavých věcí. Tip na výlet na jižní Moravu jak vyšitý!

dolní věstonice, výlety jižní Morava
Dolní Věstonice

Dolní Věstonice | Výlety jižní Morava

Dolní Věstonice jsou známé nálezem Věstonické Venuše a dalšími světovými unikáty z doby lovců mamutů. Věstonice jsou ale oblíbené i u milovníků vína, protože celá obec je protkána sklepními uličkami a vinnými sklípky, které schovávají trochu jiné poklady.

Větrný mlýn Rudice, výlety jižní Morava
Větrný mlýn Rudice, Autor:Michal Kmínek Licence CC-BY-SA-3.0

Větrný mlýn v pohádkové Rudici  | Výlety jižní Morava

Větrný mlýn v Rudici vám ukáže geologickou expozici a historii hornictví. Můžete navštívit i přilehlý geopark. Vaším průvodcem bude děda Eda, jehož život je neodmyslitelně spjat s historii obce.

janův hrad, výlety jižní Morava
Janův Hrad

Janův hrad | Výlety jižní Morava

Janův hrad je umělá zřícenina hradu z 19. století. Naleznete jej v Lednicko-Valtickém areálu. Dostanete se k němu snadno po turistických trasách, anebo zvolte zajímavější zážitek – a to plavbu lodí.

aqualand
Aqualand Moravia

Termální bazény a litry zábavy – Aqualand Moravia |  TIP!

Aqualand Moravia vám nabídne vnitřní i venkovní bazény, kopu atrakcí a bohatý wellness program. Udělejte si tento víkend výlet na jižní Moravu a děti rozhodně nenechejte doma – večer budou spát jak v peřince. Vyrazte na bláznivé atrakce. Jupněte na termální bazény a koukněte co na vás zde čeká!

červený kostel břeclav, výlety jižní Morava
Červený kostel Břeclav

Červený kostel Břeclav | Výlety jižní Morava

Známý Červený kostel Břeclav se ve skutečnosti jmenuje Kostel Navštívení Panny Marie. Své přiléhavé přízvisko získal díky použití červených cihel – a to dokonce přes 200 druhů. Prohlédněte si kostel, vylezte na věž nebo si udělejte procházku parkem.

Děvičky,výlety jižní Morava
Děvičky, Autor: Hotel Pavlov, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Hrad Děvičky | Výlety jižní Morava

Děvičky neboli dívčí hrady jsou situovány na hřebenu Děvína. Najdete je v CHKO Pálava, kde se hrdě tyčí do výšin na vápencové skále. Udělejte si malý víkendový výlet po Moravě! Protože tenhle výhled jen tak nezapomenete!

 Brno výlety jižní morava
Brno

Kam vyrazit v Brně za skvosty  |  TIP!

Město Brno je druhé největší město ČR a největší město na Moravě. Město má živého ducha a najdete v něm skutečně bohatý kulturní život. Brno je díky přítomnosti univerzit studentským městem, a proto je velmi osvěžují. Jupněte svosty a mrkněte na výlety!

Lom Rudice výlety jižní morava
Lom Rudice: Autor: User:Pernak1, Licence CC-BY-SA-3.0

Duhový lom Rudice | Výlety jižní Morava

Lom Rudice jménem Seč je známý tzv. rudickými vrstvami. Prozradíme vám, že sedimenty v lomu hrají všemi duhovými barvami a tudíž je to skutečně spektakulární podívaná.

Vránův mlýn výlety jižní morava
Břeclavský/Vránův mlýn, Autor: Petr1888, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Vránův mlýn Břeclav | Výlety jižní Morava

Břeclavský mlýn, známý také jako Vránův mlýn, se nachází v zámeckém areálu. Tato dominanta města ale strádá vlivem neblahých událostí. Majitel nechává původní mlýn chátrat a v roce 2008 byl taktéž poničen požárem.

Zoo Hodonín | Výlety jižní Morava

Zoo Hodonín je skvělý výlet na jižní Moravě. Můžete vidět přes 700 zvířat, jejichž výběhy jsou zasazeny do krásného prostředí, a proto si tento tip na výlet užijete hlavně s vašimi dětmi.

Valtice - Lednicko-valtický areál  výlety jižní morava
Zámek Valtice

Kaple, která podvádí a zámek Valtice TIP! 

Jak jistě víte, město a jeho okolí bylo přetvořeno na krajinný komplex a zámek Valtice, který uchvátil celou Evropu je pod ochranou UNESCO. Kapli sv. Huberta, patrona lovců, najdete v lese poblíž Valtic. Jupněte na kapli, která podvádí a užijte si výlety!

Strážnický skanzen, výlety jižní Morava
Strážnický skanzen, Autor: Jan Starec, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Strážnický skanzen | Výlety jižní Morava

Strážnický skanzen vám předvede lidovou architekturu a život 18. století. Ale velmi zajímavá expozice se týká historie a vývoje vinohradnictví v této oblasti. Užijte si božského klidu v dávno zapomenutých místech naší minulosti.

Semišoví lední medvědi a procházka mezi orly |  TIP! 

Zoo Brno je ideální tip na výlet s dětmi! Chovají na 1306 zvířat a mezi nejoblíbenější rozhodně patří semišoví lední medvědi. Dejte si pozor, aby vás neslupli k svačině! Jupněte na tip semišoví lední medvědi a koukněte na výlet! 

brno výlety jižní morava
Brno

Stará radnice Brno | Výlety jižní Morava

Stará radnice Brno je nejstarší památkou ve městě. Jen 173 schodů vás dělí od fantastického výhledu a naučné expozice, zobrazující historii Staré radnice.

Cornštejn, výlety jižní morava
Cornštejn, Autor Lad. Szeghö, Zdroj Wikimedia Commons, Licence: CC-BY-SA-4.0

Hrad Cornštejn | Výlety jižní Morava

I zřícenina hradu Cornštejn na Moravě rozhodně stojí za návštěvu! Hradu nechybí klasické pověry o Bílé paní. Tou by měla být manželka jednoho z majitelů, která skočila z okna poté, co její muž padl na bojišti.

Rudicke_propadani výlety jižní morava
Rudické propadání, Autor: RomanM82, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

153 metrů hluboké Rudické propadání | Výlety jižní Morava

Rudické propadání je součástí dlouhého jeskynního systému. Jedovnický potok se místy propadá do hloubky až 90 metrů a propast samotná je 153 metrů hluboká. Podívejte se na tento jedinečný úkaz přírody! Jeden ze skvělých tipů na výlet na jižní Moravě.

nový světlov
Zámek Nový Světlov, Autor: Jaromír Chaloupka, Zdoj: Wikimedia Commons, Licence: CC-BY-SA-4.0

Zámek Nový Světlov | Výlety jižní Morava

Anglický tudorovský zámek Nový Světlov zároveň funguje jako kulturní centrum, hotel, divadelní sál a restaurace. Nasajte jedinečnou atmosféru okouzlujícího místa, které vás pohladí na duši.

mušov
Mušov, Autor: RamseyCZE, Zdroj: Wikimedie Commons, Licence: CC-BY-SA-4.0

Zaniklá vesnice Mušov | Výlety jižní Morava

Zaniklá vesnice Mušov je k nalezení poblíž Pasohlávek. Je to známá archeologická lokalita, která dokládá přítomnost římského opevnění. Můžete najít i královskoku hrobku germánského velmože. Užijte si působivou atmosféru tohoto místa.

mahenovo divadlo
Mahenovo divadlo, Autor: Stanislav Dusík, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence: CC-BY-SA-4.0

Mahenovo divadlo | Výlety jižní Morava

Mahenovo divadlo je součástí Národního divadla Brno. Bylo to rovněž první elektricky osvětlené divadlo v Evropě. Bohatě zdobený interiér a křišťálové lustry na vás určitě udělají takový dojem, že budete mít problém od nich odtrhnout oči. Další z tipů na výlet na jižní Moravě.

Všestary Archeopark
Archeoskanzen Modrá, Autor: hruskapetr, Zdroj: Wikimedia Commons Licence: CC BY 3.0

Archeoskanzen Modrá | Výlety jižní Morava

Archeoskanzen Modrá symbolizuje Velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví. Skanzen žije skutečně autentickým životem a proto se dozvíte mnoho věcí z této specifické éry našich dějin.

templštejn
Templštejn, Autor: Dendrofil, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence: CC-BY-SA-1.0

Hrad Templštejn | Výlety jižní Morava

Tento hrad byl postaven známým řádem Templářských rytířů. Z hradu toho bohužel moc nezbylo, ale i tak je to výlet, kterého nebudete litovat. Takže už víte, kam na výlet na jižní Moravě?

přehrada Brno
Přehrada Brno

Brněnská přehrada | Výlety jižní Morava

Brněnská přehrada je velmi vyhledávaná rekreační lokalita, obzvláště v letních měsících. Pokud přemýšlíte nad místem na koupání na léto, pak vás brněnská přehrada rozhodně nezklame.

Znojmo podzemí
Znojemské podzemí, Autor: Petr Novák, Zdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-2.5

Podzemí ve Znojmě | Výlety jižní Morava

Znojemské podzemí se táhne do délky 27 kilometrů a tím se řadí mezi nejrozlehlejší podzemní systém ČR. Dříve byly prostory využívány k uskladňování vína, jako odvodňovací štola nebo dokonce jako soudní prostory. Dnes je můžete navštívit jako turistickou atrakci. Ale pozor na strašidla!

rosa coeli
Rosa Coeli, Public domain

Rosa Coeli  | Výlety jižní Morava

Rosa Coeli je bývalý klášter, který dnes již vzdáleně připomíná zašlou úctu premonstrátek. Zřícenina kláštera z 12. století je chráněnou kulturní památkou. Zažijte tu neopakovatelnou atmosféru, která dýchá z každého kamene kdysi hrdé stavby.

Tugendhat
Vila Tugendhat

 Vila Tugendhad | Výlety jižní Morava

Vila Tugendhad je funkcionalistické dílo německého architekta – otce moderní architektury. Na výletě po jižní Moravě byste jí rozhodně neměli vynechat. Vila byla mnohokrát restaurována, a proto vypadá stále výtečně.

hrad bítov
Hrad Bítov, Autor: TomboZdroj: Wikimedia Commons, Licence CC-BY-SA-3.0

Hrad Bítov | Výlety jižní Morava

První známka o hradu Bítov pochází z 11. století. Hrad je ze třech stran obklopen řekou Svratkou, což je výjimečná ochranná poloha pro hrad. Hrad vystřídal za svúj život nespočet majitelů a dnes je ve vlastnictví státu.

Katedrála sv. Petra a Pavla
Katedrála sv. Petra a Pavla, Brno

 Katedrála sv. Petra a Pavla | Výlety jižní Morava

Katedrála sv. Petra a Pavla je dominantou nejen Brna, ale i celé Moravy. Dvě věže se tyčí do výše až 84 metrů a vnitřek je vyzdoben převážně v barokním slohu. Udělejte si chviličku a zamyslete se v katedrále o otázkách lidského života a budoucnosti.

 

Z vašich fotek děláme příběhy! 

Baví nás vaše zážitky a rádi se o ně podělíme se světem. Sdílejte své úžasné objevy pod  #jupigo 

Výlety jižní Morava