Kyjovsko si jednoduše zamilujete – Moravské Toskánsko

Kyjovsko je právě tou pohostinnou tváří jižní Moravy, kterou znáte z vyprávění… Atmosféru tohoto místa pocítíte v duši – ten klid, mír a relax, který je ovšem doplněn jedinečnou kombinací chutí, vůní a barev… Jde o opravdu nevšední zážitek! Proto navštivte Kyjovsko a Moravské Toskánsko – místo, kde tradice stále ještě žijí! Ukážeme vám, co nevynechat v královském městě Kyjov, pozveme vás na domácí zákusky a odvážeme se v Bukovanském mlýně.

Moravské Toskánsko | Procházka královským městem Kyjov

Pokud budete na jižní Moravě, město Kyjov si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Objevujte kouzelná místo, kde se snoubí historie s moderní architekturou… Malebné náměstí, kterému dominuje majestátní radnice a Mariánský sloup. A co vidět dále? Potěšte vaše oči pohledem na Kyjovský zámeček, kapli sv. Josefa, budovu gymnázia nebo romantický městský park… Krása střídá nádheru! A jaké další zajímavosti stojí v Kyjově za vidění?

Longus | Nejlepší cukrárna na jižní Moravě

Určitě vám po tom všem chození pořádně vyhládlo! Takže vám přijde vhod voňavá horká káva se slaďoučkým dortíkem, který se jen rozplývá na jazyku! Pak rozhodně musíte navštívit kavárnu a cukrárnu Longus! Nejprve vás upoutá atraktivní interiér, který vás přenese do prvorepublikových filmů… A hned potom padnou vaše oči na ty dobroty za pultem! Vyhlášené domácí zákusky, které lahodí všem smyslům… Chcete vědět, co dalšího mají v nabídce?

Moravské Toskánsko | Zážitkový areál, který rozproudí krev v žilách

A pokud na svých toulkách jižní Moravou hledáte zábavu, pak rozhodně musíte navštívit Bukovanský mlýn! Slovácký grunt s dominantním vodním mlýnem, který slouží jako rozhledna, vám vezme dech. Pokud chcete něco na zub, zaskočte do Mlynářské restaurace, kde servírují zážitky přímo na talíř! Ale to zdaleka není všechno… Vaše děti zaujme Mini Zoo se spoustou zvířátek, vás zase rustikální vinný sklípek! Na co všechno se na mlýně můžete těšit?

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com