Výlety střední Čechy – 8 tipů na skutečně výjimečná místa

Výlety střední Čechy – můžete se těšit na hory ověnčené pověstmi, překrásné hrady či neobvyklé pískovcové sochy. Střední Čechy nabízejí turistům jen to nejlepší! Pojďte se s námi porozhlédnout po tomto kraji a objevit ta nejlepší místa na výlet.

Hřbitovní kostel s monumenty z lidských ostatků

Kostel Sedlec je skutečně unikátním místem, kde slepý mnich poskládal z lidských kostí vysoké pyramidy… Dále jsou zde fenomenální lustry, lidské lebky na stěnách a mnoho dalšího…

♥ Tohle prostě musíte vidět!

Ke kořenům našeho národa

Co takhle vyrazit na výlet ke kořenům? Projděte si Roudnici nad Labem a pak vyšlápněte na tu slavnou horu, která učarovala už Praotci Čechovi, když se svým národem putoval krajem.

♥ Sem byste měli zajít alespoň jednou za život!

Odkud je nejkrásnější pohled na Vltavu?

Určitě z vyhlídky Máj! Prý zde řeka promlouvá vábivým hlasem sirén, kudy kdysi protékaly slavné Svatojánské proudy, které byly inspirací pro Smmetanovu Vltavu!

♥ Jak se na vyhlídku dostat?

Parádní výlet na Kačinu a Žleby za bílými jeleny

Zámek Kačina, obklopený velkým lesoparkem, je rozhodně tipem na skvělý výlet. Jeho empírová stavba je vskutku působivá, a proto si tuto podívanou rozhodně nenechte ujít.

♥ Zábava pro celou rodinu, kterou si mesmíte nechat ujít!

Výlety střední Čechy – Nejtajemnější hora s nejsilnější pověstí

Kdo by neznal pověst o spícím vojsku, které má vyjet českým zemím na pomoc, až jim bude nejhůře? Rozhodně byste měli tohle místo navštívit, pokud se náhodou ocitnete v okolí.

♥ Je toho ještě tolik, kolik toho o Blaníku nevíte…

Výlety střední Čechy – Hrad, skrývající temné tajemství

Křivoklát je velmi líbezný zámek, velkou část své historie však strávil jako vězení. Vězni byli drženi v podzemních kobkách – a jedním z nich byl i známý alchymista Kelly, který zde byl vyslýchaný podle útrpného práva.

♥ Jaké děsy a hrůzy se na zámku vlastně děly?

Výlety střední Čechy – Čertovy hlavy, Harfenice a další nádhery Kokořínska

Čertovy hlavy jsou naprosto unikátní dílo, vytesané do pískovce sochařem Václavem Levým. V kokořínských lesích se ale těchto děl nachází více – stačí jen hledat na správném místě…

♥ Vydejte se na dobrodružnou výpravu a objevujte tyto nádherné sochy…

Výlety střední Čechy – Na Ameriku na zase zpět

Velká Amerika je lom v Českém krasu – tam můžete najít lomů celou řadu, ale Velká Amerika je z nich největší. Možná ji poznáte z filmů jako Limonádový Joe nebo malá mořská víla.

♥ Co si udělat výlet na Karlštejn a potom na všechny lomy v okolí?

Výlet do jeskynních systémů i za slavnými medvědy

Koněpruské jeskyně jsou rozsáhlým systémem chodeb a pater, které se pyšní náležitou krápníkovou výzdobou. Zvláštností jsou Koněpruské růžice, které v sobě mají opály.

 Senzační výlet do jeskyní i za medvědy ze slavného večerníčku.

Na Okoř je cesta…

Jako žádná ze sta… Super celodenní výlet, kterývás vezme nejen na tuto zříceninu, ale také do zoo nebo k památníku v Lidicích… Opravdu zajímavé, nemyslíte?

♥ Vyražte za dnem plným zážitků!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com