Výlety střední Čechy – můžete se těšit na hory ověnčené pověstmi, překrásné hrady či neobvyklé pískovcové sochy. Střední Čechy nabízejí turistům jen to nejlepší! Pojďte se s námi porozhlédnout po tomto kraji a objevit ta nejlepší místa na výlet.

1. Muzeum českého venkova a zámek Kačina

Zámek Kačina, obklopený velkým lesoparkem, je rozhodně tipem na skvělý výlet. Jeho empírová stavba je vskutku působivá, a proto si tuto podívanou rozhodně nenechte ujít. Navštivte zámek Kačina, Žleby a oboru s bílými jeleny.

Velký a Malý Blaník, výlety střední čechy
Ivan Rozkošný, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

2. Velký Blaník je naší nejtajemnější horou

Kdo by neznal pověst o spícím vojsku, které má vyjet českým zemím na pomoc, až jim bude nejhůře? Rozhodně byste měli tohle místo navštívit, pokud se náhodou ocitnete v okolí. Co všechno nevíte o Blaníku a jeho slavné legendě?

drrrone, Instagram

3. Výlety střední Čechy – Hrad, kam nesměly ženy

Karlštejn je bezpochyby jedním z našich nejoblíbenějších hradů. A přestože zákaz žen na hradě nikdy skutečně neplatil, měli byste toto výjimečné místo, vybudované pro korunovační klenoty – navštívit.

výlety střední čechy

4. Zámek, bohatý na interiéry i historické události

Zámek Konopiště je překrásná stavba, kterou můžete vidět ze širokého okolí. Těšte se na nádherné interiéry, famózní park s Růžovou zahradou i medvěda v hradním příkopu.

5. Výlety střední Čechy – Hrad, skrývající temné tajemství

Křivoklát je velmi líbezný zámek, velkou část své historie však strávil jako vězení. Vězni byli drženi v podzemních kobkách – a jedním z nich byl i známý alchymista Kelly, který zde byl vyslýchaný podle útrpného práva. Jaké děsy a hrůzy se na zámku vlastně děly?

výlety střední čechy

6. Čertovy hlavy a mnohem víc

Čertovy hlavy jsou naprosto unikátní dílo, vytesané do pískovce sochařem Václavem Levým. Zde v kokořínských lesích se ale těchto děl nachází více – stačí jen hledat na správném místě…

Miroslav Tomíšek, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

7. Výlety střední Čechy – Na Ameriku na zase zpět

Velká Amerika je lom v Českém krasu – tam můžete najít lomů celou řadu, ale Velká Amerika je z nich největší. Možná ji poznáte z filmů jako Limonádový Joe nebo malá mořská víla. Co si udělat výlet na Karlštejn a potom na všechny lomy v okolí?

výlety střední čechy
Koněpruské jeskyně, Autor: ŠJú, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

8. Jeskynní systémy a Koněpruské růžice

Koněpruské jeskyně jsou rozsáhlým systémem chodeb a pater, které se pyšní náležitou krápníkovou výzdobou. Zvláštností jsou Koněpruské růžice, které v sobě mají opály. Senzační výlet do jeskyní i za medvědy ze slavného večerníčku.