Kdo by neměl rád vodopády? Působí tak klidně, šumění vody hladí po duši a oči se nemůžou vynadívat na tu blyštivou nádheru… Jaké jsou u nás ty nejhezčí? Doporučujeme tipy na výlet! 

Zdroj: Instagram, Autor: ladislavblazek

Nýznerovské vodopády na mapě

Nýznerovské vodopády mají také poetičtější název – Vodopády Stříbrného potoka. Najdete je v Jeseníkách, jak jsou citlivě zasazeny v malebné soutěsce, kde se budete moci na chvilku posadit a jen tak si užívat okamžiku.

Zdroj: Instagram, Autor: tdyuvbanova

Vodopády Jedlová

Vodopády Jedlová jsou nejvyhledávanější atrakcí Jizerských hor. Vodopád padá z výšky 5 metrů a při plném průtoku 200 litrů za sekundu od něj určitě nebudete moct odtrhnout oči.

Zdroj: Instagram, Autor: petrpazdirek

Vodopády Bílé Opavy na mapě

Vodopády Bílé Opavy naleznete na úbočí Pradědu. Jedná se o sérii kaskád, vodopádů a peřejí, z nichž vám bude přecházet zrak.

Zdroj: Instagram, Autor: jan_jancik

Rešovské vodopády na mapě

Rešovské vodopády se nachází v Nízkém Jeseníku a byly vyhlášeny Národní přírodní rezervací. Pokud si plánujete v okolí udělat výlet, pak byste vodopády rozhodně neměli vynechat.

Zdroj: Instagram, Autor: tomas.altmann

Kýšovický vodopád

Kýšovický vodopád je nejvyšší v Krušných horách. Vodopád má 4 stupně a celkovou výšku 25 metrů.

Zdroj: Instagram, Autor: terez_step

Bobří soutěska

V Českém Středohoří najdete malebné místo zvané Bobří soutěska, kterou protéká Bobří potok. Najdete tam dva vodopády – 6 metrů a 2 metry vysoké. Užijte si jeidnečnou atmosféru tohoto místa jako další tipy na výlet.

Zdroj: Instagram, Autor: taki_sobie_czlowiek72

Mumlavský vodopád na mapě

V Krkonoších najdete Mumlavský vodopád, který je 10 metrů vysoký. Jméno Mumlavský je odvozeno od slova mumlat, protože toto slovo přesně vystihuje charakteristický zvuk vodopádu.

Zdroj: Instagram, Autor: market_ge_

Bučací vodopád

Vodoppády na Bučacím potoce najdete v Beskydech. Kaskádovité vodopády yměří dohromady asi kolem 40 metrů.

Zdroj: Instagram, Autor: vaclavpaveza

Vysoký vodopád

Příznačné jméno vysoký vodopád označuje nejvyšší vodopád Jeseníků. Z původní výšky 45 metrů mu po sesuvu půdy zbylo pouze 28 metrů, ale i tak u nás patří mezi rekordmany.

Zdroj: Instagram, Autor: cisarpetr

Pančavský vodopád na mapě

Pančavský vodopád poblíž Špindlerova mlýna je nejvyšší vodopád v ČR, protože měří úctyhodných 148 metrů. Najdete ho přímo v Krkonošském Národním parku.

Zdroj: Instagram, Autor: hanzpin

Satinské vodopády na mapě

Mezi dalšími tipy na výlet doporučujeme Satinské vodopády, které se nacházejí v Beskydech a nabízejí skutečně úchvatnou podívanou – co jim chybí ve výšce, dohánějí okolím a atmosférou.

Zdroj: Instagram, Autor: pipak150

Vaňovský vodopád na mapě

Vaňovský vodopád patří k jedněm z nejkrásnějšícj vodopádů u nás. Impozantní výška, překrásný přírodní podklad a snadná dostupnost vás určitě nenechá chladnými.

Zdroj: Instagram, Autor: justfree.cz

Vodopád Dírka u Darové

Vodopád Dírka u Darové leží v povodí Berounky a Střely. Voda protéká bývalými doly a obsahuje hodně železa, proto může mít načervenalou barvu.

Tipy na výlet – Vodopády ČR

Seznam všech vodopádů v ČR zde.

BUĎME PARŤÁCI


Buďte první mezi svými přáteli, kterým se JUPÍÍÍ - GO líbí