Kdo by neměl rád vodopády? Působí tak klidně, šumění vody hladí po duši a oči se nemůžou vynadívat na tu blyštivou nádheru… Jaké jsou u nás ty nejhezčí? Doporučujeme tipy na výlet! 

Nýznerovské vodopády na mapě

Nýznerovské vodopády mají také poetičtější název – Vodopády Stříbrného potoka. Najdete je v Jeseníkách, jak jsou citlivě zasazeny v malebné soutěsce, kde se budete moci na chvilku posadit a jen tak si užívat okamžiku.

Vodopády Jedlová

Vodopády Jedlová jsou nejvyhledávanější atrakcí Jizerských hor. Vodopád padá z výšky 5 metrů a při plném průtoku 200 litrů za sekundu od něj určitě nebudete moct odtrhnout oči.

Vodopády Bílé Opavy na mapě

Vodopády Bílé Opavy naleznete na úbočí Pradědu. Jedná se o sérii kaskád, vodopádů a peřejí, z nichž vám bude přecházet zrak.

View this post on Instagram

Waterfall #longexposure #handheld #nondfilter

A post shared by Jan Jančík (@jan_jancik) on

Rešovské vodopády na mapě

Rešovské vodopády se nachází v Nízkém Jeseníku a byly vyhlášeny Národní přírodní rezervací. Pokud si plánujete v okolí udělat výlet, pak byste vodopády rozhodně neměli vynechat.

Kýšovický vodopád

Kýšovický vodopád je nejvyšší v Krušných horách. Vodopád má 4 stupně a celkovou výšku 25 metrů.

Bobří soutěska

V Českém Středohoří najdete malebné místo zvané Bobří soutěska, kterou protéká Bobří potok. Najdete tam dva vodopády – 6 metrů a 2 metry vysoké. Užijte si jeidnečnou atmosféru tohoto místa jako další tipy na výlet.

Borový vodopád

Borový vodopád se nachází v Hrubém Jeseníku a jeho výška dosahuje 8,5 metru. Vodopád je citlivě zasazen v malebném údolíčku, a výlet k němu bude jedna velká radost.

Mumlavský vodopád na mapě

V Krkonoších najdete Mumlavský vodopád, který je 10 metrů vysoký. Jméno Mumlavský je odvozeno od slova mumlat, protože toto slovo přesně vystihuje charakteristický zvuk vodopádu.

Bučací vodopád

Vodoppády na Bučacím potoce najdete v Beskydech. Kaskádovité vodopády yměří dohromady asi kolem 40 metrů.

Vysoký vodopád

Příznačné jméno vysoký vodopád označuje nejvyšší vodopád Jeseníků. Z původní výšky 45 metrů mu po sesuvu půdy zbylo pouze 28 metrů, ale i tak u nás patří mezi rekordmany.

Pančavský vodopád na mapě

Pančavský vodopád poblíž Špindlerova mlýna je nejvyšší vodopád v ČR, protože měří úctyhodných 148 metrů. Najdete ho přímo v Krkonošském Národním parku.

Satinské vodopády na mapě

Mezi dalšími tipy na výlet doporučujeme Satinské vodopády, které se nacházejí v Beskydech a nabízejí skutečně úchvatnou podívanou – co jim chybí ve výšce, dohánějí okolím a atmosférou.

Vaňovský vodopád na mapě

Vaňovský vodopád patří k jedněm z nejkrásnějšícj vodopádů u nás. Impozantní výška, překrásný přírodní podklad a snadná dostupnost vás určitě nenechá chladnými.

Vodopád Dírka u Darové

Vodopád Dírka u Darové leží v povodí Berounky a Střely. Voda protéká bývalými doly a obsahuje hodně železa, proto může mít načervenalou barvu.

Tipy na výlet – Vodopády ČR

Seznam všech vodopádů v ČR zde.