TIPY NA VÝLET – 13 nejkrásnějších vodopádů v ČR

Tipy na výlet za blyštivou nádherou. Kdo by neměl rád vodopády? Působí tak klidně, šumění vody hladí po duši a oči se nemůžou vynadívat. Jaké jsou u nás ty nejhezčí?

Tipy na výlet – Nejkrásnější vodopády

Nýznerovské vodopády

Nýznerovské vodopády mají také poetičtější název – Vodopády Stříbrného potoka. Najdete je v Jeseníkách, jak jsou citlivě zasazeny v malebné soutěsce, kde se budete moci na chvilku posadit a jen tak si užívat okamžiku.

Vodopády Jedlová

Vodopády Jedlová jsou nejvyhledávanější atrakcí Jizerských hor. Vodopád padá z výšky 5 metrů a při plném průtoku 200 litrů za sekundu od něj určitě nebudete moct odtrhnout oči.

Vodopády Bílé Opavy

Vodopády Bílé Opavy naleznete na úbočí Pradědu. Jedná se o sérii kaskád, vodopádů a peřejí, z nichž vám bude přecházet zrak.

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády se nachází v Nízkém Jeseníku a byly vyhlášeny Národní přírodní rezervací. Pokud si plánujete v okolí udělat výlet, pak byste vodopády rozhodně neměli vynechat.

Kýšovický vodopád

Kýšovický vodopád je nejvyšší v Krušných horách. Vodopád má 4 stupně a celkovou výšku 25 metrů.

Bobří soutěska

V Českém Středohoří najdete malebné místo zvané Bobří soutěska, kterou protéká Bobří potok. Najdete tam dva vodopády – 6 metrů a 2 metry vysoké. Užijte si jeidnečnou atmosféru tohoto místa jako další tipy na výlet.

Mumlavský vodopád

V Krkonoších najdete Mumlavský vodopád, který je 10 metrů vysoký. Jméno Mumlavský je odvozeno od slova mumlat, protože toto slovo přesně vystihuje charakteristický zvuk vodopádu.

Tipy na výlet | Bučací vodopád

Vodoppády na Bučacím potoce najdete v Beskydech. Kaskádovité vodopády yměří dohromady asi kolem 40 metrů.

Vysoký vodopád

Příznačné jméno vysoký vodopád označuje nejvyšší vodopád Jeseníků. Z původní výšky 45 metrů mu po sesuvu půdy zbylo pouze 28 metrů, ale i tak u nás patří mezi rekordmany.

Tipy na výlet | Pančavský vodopád

Pančavský vodopád poblíž Špindlerova mlýna je nejvyšší vodopád v ČR, protože měří úctyhodných 148 metrů. Najdete ho přímo v Krkonošském Národním parku.

Satinské vodopády

Mezi dalšími tipy na výlet doporučujeme Satinské vodopády, které se nacházejí v Beskydech a nabízejí skutečně úchvatnou podívanou – co jim chybí ve výšce, dohánějí okolím a atmosférou.

výlet | Tipy na Vaňovský vodopád

Vaňovský vodopád patří k jedněm z nejkrásnějšícj vodopádů u nás. Impozantní výška, překrásný přírodní podklad a snadná dostupnost vás určitě nenechá chladnými.

Vodopád Dírka u Darové

Seznam všech vodopádů v ČR zde.

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com