TOP 8 míst kam na výlet, když je venku zima, až praští… Ty nejlepší výlety během třeskuté zimy

Zima se neodvratně blíží – už máme za sebou první sníh! Co je na zimě nepříjemné, je fakt, že to značně eliminuje možnosti na výlet. Nezoufejte! I u nás jsou některá místa, která právě v zimě “rozkvetou” a vy můžete konečně ocenit jejich půvab. Takže otázka zní – kam na výlet v zimě?

Kam na výlet | Kouřící Vrch Boreč

Na vrchu Boreč je v zimě nejzajímavější to, co na fotce nevidíte. Pokud je více než – 10 °C a sucho, můžete vidět, jak se z hory kouří. Během léta kopec akumuluje teplo a v zimě do něj vniká mráz, který vystřelí nahromaděné teplo vzhůru.

Brtnické ledopády, ostré jako břitvy

Tyhle ledopády můžete vidět v Českém Švýcarsku. Pokud chcete maximální zážitek, počkejte až do konce zimy, kdy dosahují maximální velikosti. Ty nejkrásnější naleznete na okruhu modré psaníčko.

Zbrašovské aragonitové jeskyně bez čepice

Tyto jeskyně si celoročně uchovávají teplotu 14 °C, což je během zimy poměrně příjemné klima. Děje se tak díky přítomnosti termálních pramenů a oxidu uhličitého ze zemského jádra, který zamořuje spodní patra jeskyní.

Ledopády Labský důl

Ledopád Labský důl se nachází v Krkonošském národním parku a láká všechny dobrodružné lezce s cepíny. 20 metrů vysoká stěna je pokryta ledem, který je pár centimetrů až desítky centimetrů silný.

Kam na výlet | Jeskyně Víl

Jeskyně Víl se nachází v Českém Švýcarsku. Je to skalní převis s jeskynními prostory, které během zimy zamrzají a vytvářejí ledovou výzdobu a ledové krápníky. Je to nádherné a romantické místo, kam na výlet.

Ledová stěna Vír

Ledová stěna Vír se nachází poblíž stejnojmenné obce na Českomoravské vrchovině. Jde o uměle vytvořenou stěna, která slouží jako zábava ledovým lezcům. Tohle místo určitě stojí za návštěvu.

Pulčínské ledopády

Tyhle barevné krásky můžete vidět na Valašsku poblíž Pulčína. Jejich zajímavá barva je způsobena řasou, která žije uvnitř ledu. Ve skalních městech můžete tedy najít tyhle úchvatné ledopády – takže už víte, kam na výlet.

Ledové sochy Pustevny

Na Pustevnách se každý rok v lednu přenesete do ledové pohádky. Uvidíte tematické sochy z ledu, ručně tesané sochaři. Je to kouzelná a jedinečná podívaná, které určitě nebudete litovat.

Přečtěte si také: 10 nejkrásnějších vyhlídek, které u nás máme

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Pardubice

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Liberec

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com