5 výletů na překrásná místa – Magická krajina, historické unikáty, malebné pohledy i nádherné kouty – Tip na výlet jižní Morava

Jižní Morava je skvělé místo na dovolenou nebo i krátký výlet. Překrásné lesy, tajemná historie, malebné vinice a mnoho dalšího. Je tam ale tolik míst, a které z nich si vybrat? Tip na výlet jižní Morava – to jsou magická místa, historické unikáty i nádherné kouty tohoto kousku naší krásné země.

 Překrásná místa na výlety

Zajímá vás, kam vyrazit na jižní Moravě na výlety? Doporučíme vám několik tipů, které můžete v rámci výletů objevovat. Podívejte se!

Buchlovskou krajinou zahalenou tajemnými mýty

Náš první tip na výlet na jižní Moravě začínají toulkami Buchlovskou krajinou. Navštivte hrad Buchlov, který se ve své hrdé minulosti nikdy nenechal dobýt nepřáteli. Hrad je v perfektním stavu, ale buďte opatrní! Možná se na hradbách prochází Bílá paní. Cestou z hradu si ještě skočte podívat na Břesteckou skálu a památný Sekvojovec v Chabanicích.

Tip na výlet jižní Morava | Objevte perlu Jihomoravského kraje

Zámek Milotice patří mezi historické skvosty, které jednoznačně musíte navštívit. Barokní zdobený zámek a rozlehlá francouzská zahrada vás donutí vzpomínat na dávno minulé časy. Obdivujte zámek zevnitř i zvenčí, protože takto koncentrovanou historickou nádheru jen tak někde nenajdete. Super tip na výlet!

Tip na výlet jižní Morava | Na bruslích jako hrabě

Další tip vám ukáže skvělou trasu na inline brusle. Když už budete na Milotickém zámku, můžete to spojit s dalším výletem jižní Moravy. Od zámku až do Svatobořic vede více méně rovná asfaltová trasa, která je perfektní pro lidi s vášní k inline bruslím. Navštivte zámek a pak si protáhněte kostru na bruslích. Užijete si!

Tip na výlet jižní Morava | Tradiční muzea věnovaná netradičním zájmům

Tento tip na výlety po jižní Moravě je věnován muzeím, která jste ještě neviděli. Pokud jste nadšenci do vojenské tematiky, rozhodně navštivte muzeum ve Vlkoši. Pro tradicionalisty je v nabídce miniskanzen Slovácká Izba a výlet završíte železničním Muzeem Ve Vagonu. Den plný poznání čeká jen na vás!

Přes zámecký park na kanál Jana Antonína Bati

Navštivte zámek Veselí nad Moravou, který se z vodní tvrze dopracoval až k rozlehlému baroknímu sídlu. Jádro zámku si uchovalo svou historickou podstatu, přestože venkovní fasády byly mnohokrát opravované. Zahrada kombinuje přírodní krásu s estetickými zásahy – dodnes je však dochováno jen minimum přidaných staveb. Na závěr výletu můžete proplout Baťovým kanálem na lodi a dát si něco k snědku.

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku.Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Autor: Radek Severa
Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com