Koněpruské jeskyně – Výlet za medvědy z večerníčků, následovaný návštěvou Koněpruských jeskyní

Český kras má cestovatelům tolik co nabídnout! Dnešní výlet vás provede Koněpruskými jeskyněmi a jejich okolím. Obdivujte slavné medvědí bratry, krasové jevy a samotné Koněpruské jeskyně, které datují vývoj země miliony let dozadu. Udělejte si krásný víkend a podnikněte vzrušující výlet za krásami Čech.

Výlet 9,39 km, 4 místa

Vojta, Kuba s Matějem… Usnou, než se nadějem…

Město Beroun nemá ve svém symbolu medvěda náhodou. Nyní zde můžete navštívit medvědárium, kde žijí proslavení medvíďata (dnes již plně dorostlá) z večerníčku Václava Chaloupky. Medvědi jsou bohužel už jen dva, protože Vojta bohužel před časem uhynul. Rozlehlý výběh s bazénem jim dává mnoho možností pro dovádění a v lednu zde rovněž také slaví své narozeniny.

Pekelná brána v oblasti, odkud pocházel Šemík

Teď už se budeme procházet Českým krasem. V této oblasti kdysi sídlili Keltové a chovali tu posvátné bělouše – prý i Šemík pocházel z tohoto kraje. Aksamitová brána vznikla propadnutím stropu jeskyně a připomíná miniaturu Pravčické brány. Přímo za branou se nachází propast – možná proto je občas připodobňována k bráně pekel. Legendy hovoří o kilometrech podzemních tunelů, i o pokladech v nich ukrytých.

S každým krokem se blížíme ke Koněpruským jeskyním. Můžeme ještě jednou zastavit, a to u Jelínkova mostu. Stejně jako Aksamitová brána i tento most je pozoruhodný krasový útvar. Je to brána nad skalní průrvou, která s trochou fantazie tvoří gotický lomený oblouk. Ve skále můžete vidět drobné krystaly a v okolí spoustu zajímavých rostlin.

Koněpruské jeskyně, vyprávějící příběhy miliony let nazpět

Unikátní komplex Koněpruské jeskyně rozhodně stojí alespoň jednou za život za návštěvu. Ve třech patrech můžete obdivovat krasovou nádheru a místní specialitu – Koněpruské růžice s opály. Je to také významné archeologické naleziště, protože zde byly nalezeny známky lidského života až 13 000 staré a ostatky zvířat pocházející 1,5 mil let nazpět. Byla zde dokonce středověká dílna na falešné mince.

Umělecké krásy Kokořínska

Když už budete ve středních Čechách, rozhodně byste neměli vynechat Kokořínsko. Co nejzajímavějšího tam můžete vidět? Devítimetrový had a a Čertovy hlavy – Mistrovské umělecké dílo.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com