Rajecké Teplice – TOP 5 výletů na překrásná místa

Lázeňské městečko Rajecké Teplice je zasazeno do překrásného prostředí Malé Fatry. Pokud holduje lázeňství nebo horské turistice, pak je tohle místo přesně pro vás! Prohlédněte si 5 připravených výletů, které vám ukážou to nejlepší z celého okolí Rajeckých Teplic. Pojďte se vrhnout do víru zábavy a zážitků!

Překrásná místa, na kterých se vám zatají dech

Už nemusíte své výlety plánovat – připravili jsme je totiž za vás! Hotové výlety v okolí Rajeckých Teplic uvidíte na mapě i s potřebnými informacemi – počet kilometrů i všechna zajímavá místa ve výletu.

Rajecké Teplice | Trocha nenáročného sportu před lázeňským potěšením

Tento výlet se odehrává přímo ve městečku Rajecké Teplice. V Hotelu Skalka mají Activity Park, kde můžete trochu vylepšit své údery na golfovém hřišti. Zastavte se u Labutího jezírka a možná navštivte restauraci na jednom z jeho ostrůvků. A protože už jste toho pohybu měli dnes až dost, s klidem se oddejte lázeňským procedurám.

Stezkou do Súľovských skal

Je libo trochu horské turistiky? Aby ne, neЗаписьzajít do hor v Malé Fatře by byl hřích! Projděte se slavnou Gotickou bránou, která vás uvede do kouzelného prostředí Súľovských skal. Nemějte strach, tenhle výlet měří něco kolem třech kilometrů, takže se dá pohodlně zvládnout i s dětmi.

Rajecké Teplice a okolí | Objevte s dětmi kouzlo Papradna

Tenhle výlet je jako na míru šitý rodičům s neposednými dětmi. Pouze dva kilometry a tři zastávky. Projděte si Papradno a rozhodně nezapomeňte navštívit farmu Koliba. Můžete vidět kompletní hospodářství – ovce, pasoucí se na rozlehlých lukách, a další dobytek. V restauraci můžete navíc ochutnat třeba sýry domácí výroby nebo využít služby dětského hřiště, abyste zabavili své ratolesti.

Tam, kde Rajec teče proudem

Dalším místem, které bezpochyby musíte navštívit, je Rajecká Lesná. Mimo jiné tam má Kofola svůj závod na minerální vodu Rajec. Ale můžete navštívit i zajímavější věci! Rozhodně nevynechejte Slovenský betlém, který je největším dřevěným pohyblivým betlémem na světě!

Od betlému k vopodádům

Protože místní betlém je skutečná rarita, přinášíme ho i v dalším připraveném výletu. Mimo něj se ale můžete kochat krásami Malé Fatry – jako je vrchol Kľak nebo Kľacký vodopád. Vodopád padá z výšky úctyhodných 30 metrů, takže se budete mít na co podívat. Závěr výletu bude ve skanzenu Čičmany.

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo. 

Wikipedie Rajecké Teplice

Wikipedie Malá Fatra

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com