Slezsko a Ostrava – technická města i lázeňské prameny

Slezsko je krajem, kde najdete vše. Od přírody, hor i říčních údolí po rušná města, kulturu i památky. Projděte se po zalesněných svazích Beskyd a Jeseníků, kolem vodopádů Bílé Opavy a zdolejte Lysou horu či Praděd. Nezapomeňte navštívit město Ostrava, které reprezentuje tento kraj. Pojďme se tedy podívat, co byste na svém výletě neměli vynechat!

Technika, historie a Údolní, kde párty nikdy nespí

V našem třetím největším městě se snoubí technika s kulturou. Snad nikde jinde nenajdete tolik pozoruhodných technických památek. Krom bývalých dolů a Hornického muzea v areálu Landeku, kde se našla i světoznámá „štíhlá“ Venuše, si jistě zaslouží vaši pozornost i bývalý průmyslový areál Dolních Vítkovic, přezdívaný ostravské Hradčany. Večer probíhá v nikdy nespící Údolní, kde si můžete posedět ve spoustě různých barů, hospůdek, klubů a kaváren.

Městečko, které nabídne víc, než dokážete pobrat

Město Štramberk je historickým unikátem, jehož nejznámějším symbolem je stejnojmenný hrad. Za návštěvu také stojí Národní sad, kde najdete galerii soch a památníků slavných osobností jako Alois Jirásek a sv. Václav. Až budete plni této vznešené společnosti, můžete se pustit do objevování pravěké jeskyně, Muzeum Zdeňka Buriana nebo křížovou cestu na vrch Kotouč.

File:Štramberk, Trúba a zvonice.jpg

Čistá příroda, lázeňské prameny a smrčiny

A nezapomeňte si dopřát trochu přírody a čerstvého vzduchu na závěr v CHKO Jeseníky. Jeseníky jsou tvořeny vesměs smrkovými pralesy ve vysokých polohách. Rovněž můžete nalézt prameny, díky nimž se v okolí začali zakládat lázně. Ale to není zdaleka všechno – objevte štoly, louky a meze, jesenické endemity a rašeliniště. Relaxujte a odpočívejte obklopeni přírodou, protože takový požitek si nikde nekoupíte!

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

Město Ostrava

http://www.ostrava.cz/cs

CHKO Jeseníky

http://jeseniky.ochranaprirody.cz/charakteristika-CHKO/

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com