ZOO Brno – Semišoví lední medvědi a procházka mezi orly

Plánujete výlet do Brna a nevíte, kam se podívat? Pak vám doporučujeme navštívit Zoo Brno. Zoo Brno chová necelých 2000 zvířat, která tam našla nový domov. Zoo je také zapojena do projektů ochrany přírody. Mimo klasické prohlídky se můžete podívat na komentované krmení, stát se na pár hodin ošetřovatelem šelem a spoustu dalších atrakcí!

Zoo Brno | Hvězdy na prknech, která znamenají svět

Na co se většina návštěvníků těší nejvíce? Na semišové a bílé lední medvědy. Můžete je najít v jednom z nejstarších výběhů této zoo. Dokonce už se tam narodilo i pět ledních medvíďat – z nichž některá šla do Prahy, do Německa nebo do Ruska. Ve čtvrtek se také můžete podívat na krmení ledních medvědů.

Tygří skály obývané silně ohroženými šelmičkami

A není řeč o žádných jiných než o tygrech sumetrských. Pozorujte je, jak se vyhřívají na sluníčku, skotačí nebo se krmí. Na závěr si můžete zajít do restaurace U Tygra, která je umístěna nad výběhem. Další šelmy v zoo jsou třeba vlci, levharti a lvi.

Zoo Brno | Průchozí voliéra králů oblohy

Orli bělohlaví obývají velice specifickou voliéru. Dostanete se do ní průchodem ve skále a celá prohlídka se koná v bezprostřední blízkosti těchto králů oblohy. A v pondělí se můžete podívat, jak se takoví dravci krmí.

Stezkou k protinožcům

I klokani mají průchozí výběh, kde se můžete dostat do jejich těsné blízkosti. Stezka je navíc zdobena malbami Aboriginců, tudíž má celé okolí skutečně australský nádech. Zajděte se na jejich výběh podívat v pondělí a ve středu, když je veřejné krmení.

Zoo Brno | Na návštěvu do Africké vesnice

Africká vesnice bude součástí většího komplexu. Nyní můžete vidět několik chýší, které slouží jako útulek zvířatům i k edukačním účelům. Nejlepší je na celém místě, situovaném na vrcholku hory, nádherná vyhlídka. Pozorujte jezero s plameňáky, žirafy, zebry a pakoně. Prostě Afrika jak na dlani.

To je ale jenom začátek!

Představili jsme vám ty nejpopulárnější výběhy a voliéry. Ale nebojte, tato zoo nabízí mnohem víc! Ale aby řeč přišla na všechny ty medvědy, ptáky, lachtany, opice a tapíry, tak by ten článek musel být opravdu dlouhý. Neváhejte a navštivte zoo, která je otevřená každý den v roce.

Co dalšího v Brně?

Pokud vás zajímá, jaké další zajímavosti můžete v Brně vidět, přečtěte si náš článek Kam vyrazit v Brně.

 
Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com