Andělská hora je poetické jméno historického městečka, stojícího pod zříceninou stejnojmenného hradu poblíž města Karlovy Vary. Tohle místo má speciální atmosféru a vyzařuje léčivou energii. Pokud potřebujete dobít baterky, spojte příjemné s užitečným a vyrazte na výlet. 

karlovy vary andělská hora
Zdroj: Instagram, Autor: frajbor

Smutný konec významného místa

Hrad Andělská hora a nyní jeho pozůstatky zde stojí už od 14. století. Díky atraktivní lokalitě poblíž lázeňského města Karlovy Vary tento hrad učaroval mnoha známým osobnostem a jistě stojí za povšimnutí, že Johann Wolfgang Goethe zde oslavil své 37. narozeniny. Hrad byl nejdříve poničen za třicetileté války, když ho dobyli Švédové. O 100 let později hrad úplně vyhořel a byl ponechán svému osudu.

karlovy vary andělská hora
Zdroj: Instagram, Autor: sokorund

Karlovy Vary, Andělská hora | Místo, kde vyvěrá pozitivní energie

Karlovy Vary jsou krásné, ale Andělskou horu musíte cítit. Setkává se zde zemská a kosmická energie, která na vás bude působit velmi pozitivně a dobije vám baterky. Toto místo vysloveně svědčí lidem, kteří jsou přepracovaní, stresovaní, depresivní nebo plni úzkostí. Můžete tomu věřit nebo taky ne – ale nesuďte, pokud jste místo nenavštívili.

karlovy vary andělská hora
Zdroj: Instagram, Autor: raistooza

Karlovy Vary, Andělská hora | Studánka s živou vodou

Energie na Andělské hoře ovlivňují zejména jedince trpící depresí nebo bolestmi hlavy, normalizují vibrační rovnováhu člověka a také posilují ochrannou auru. Zkuste se posadit, odpočívat a nebojte se do sebe energii pořádně vdechovat. Když se k těmto faktorům navíc přidají nádherné výhledy do hor, lesů a kopců, musí se tu klidně a výjimečně cítit každý. Poblíž kostela Nejsvětější Trojice navíc prý bývala studánka s živou vodou, která uzdravila mnoho poutníků.

karlovy vary andělská hora
Zdroj: Instagram, Autor: otajelinek

Alvína, která byla hodná a laskavá jako anděl

Hrad je spojen s legendou o překrásné Alvíně, která byla hodná a dobrá jako anděl. Na hrad ji unesl Ursinus z daleké zámořské země, daleko od jejího otce. Alvína pod nadvládou krutého muže velmi trpěla, a proto byla velmi laskavá k poddaným, kterým ze srdce pomáhala. To bylo jediné, co jí přinášelo útěchu.

Zdroj: Instagram, Autor: otajelinek

Vypil onen osudný pohár a padl mrtev k zemi

Její otec se ovšem s únosem nesmířil, a s pomocí arabského mudrce našel Andělský hrad, který se rozhodl dobýt. V poslední snaze o pomstu namíchal Ursinus Alvíně do vína jed, právě když slyšel famfáry jejího otce před branami. Kvůli náhlému zmatku však onen osudný pohár vypil sám a padl mrtev k zemi. Alvína, vida zradu svého manžela, opustila s otcem nadšeně Andělský hrad, který byl následně ponechán svému osudu.

Přečtěte si: Fantaskní krajina, kterou nikde jinde v Evropě nenajdete – Rezervace Soos a impozantní bahenní sopky.

Karlovy Vary – Andělská hora 

Oficiální stránky

Wikipedie