TOP 9 míst, kde můžete pozorovat hvězdnou oblohu a přenést se na okamžik do jiné galaxie

K pozorování noční oblohy plné hvězd je nezbytná maximální tma, což u nás není vždy úplně jednoduché. Právě proto u nás není astroturistika zrovna ve velkém, ale existují místa, kde si skutečně můžete prohlédnout noční oblohu, pozorovat hvězdy, Mléčnou dráhu nebo planety.

Hřeben Gruň

CHKO Beskydy

Hřeben Gruň se nachází v jedné z nejtemnějších částí Moravskoslezských Beskyd, poblíž obce Staré Hamry. Viditelnost je zde skutečně perfektní, a proto sem lidi jezdí pozorovat oblohy, hvězdy, planety a mlhovinu nejen v noci, ale i ve dne. Najdete zde Centrum tmavé oblohy v Beskydech.

Jizerka

Jizerské hory

Osada Jizerka je další z našich mála oblastí tmavé oblohy. Díky minimálním světelným zdrojům zde můžete pozorovat ničím nerušenou hvězdnou oblohu, jak jste ji ještě neviděli. Zaručujeme, že to bude skutečně ojedinělý zážitek.

Tlučná

Plzeňský kraj

Tlučná je městečko v Plzeňském kraji, v jejímž okolí můžete vidět mohylové pohřebiště z doby římské. A pokud tam někdy náhodou vyrazíte, zkuste si počkat na jasnou noční oblohu, na které bude zážit tisíce hvězd.

Tiské stěny

CHKO Labské Pískovce

Tiské stěny v CHKO Labské Pískovce jsou tvořeny bezpočtem skalních útvarů a skalních měst. Díky tomu, že jde o místo izolované od lidských obydlí, můžete zde v noci zažít něco skutečně jedinečného.

Albertamy

Krušné hory

Albertamy jsou vysoko položeným městečkem v Krušných horách, a proto v okolí najdete místa, kde se vám bude krásně pozorovat noční obloha. Obzvlášť z vrcholů okolních kopců můžete v noci vidět skutečné zázraky.

Brdy

Další místo s minimálním světlem a maximální hvězdnou nádherou najdete v Brdech. Nejen, že díky neexistujícímu světelnému znečištění můžete pozorovat nejen oblohu, ale i samotnou přírodu, která rozhodně stojí za to.

Visalaje

Moravskoslezské Beskydy

Visalaje najdete v Moravskoslezských Beskydech s nádherným výhledem na Lysou horu. Ale jen co zajde sluníčko, uvidíte tuto přírodu z úplně nového pohledu – klidnou, tichou a tak překrásnou, až se vám zatají dech.

Vraní hory

Broumovská vrchovina

Vraní hory na pomezí Česka a Polska jsou charakteristické svou plochou hornatinou, což je velmi vhodný povrch pro pozorování hvězd. Užijte si překrásnou přírodu, která se v noci obleče do tmavého hávu posetého stříbrnými diamanty.

KUKS

Trutnov

Kuks v okrese Trutnov je vesnice a také soubor historických budov, které v minulosti sloužily jako hospital. I dnes toto místo rozhodně stojí za návštěvu, a pokud se můžete zdržet do setmění, určitě nebudete litovat.

Oblasti tmavé oblohy

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com