MORAVSKÝ KRAS – Tajemství propasti i záhady hlubokých jeskyní

Moravský kras nabízí spoustu krasové nádhery. Dnes se však místo na jeskyně zaměříme na expozice, které tyto jeskyně doplňují. Expozice jsou interaktivní a určitě budou bavit nejen vaše děti, ale i vás. Objevte neadrntálce a ostatní pravěké obyvatele tohoto regionu. Podívejte se na kostry medvědů nebo do jejich brlohu. Pojďte s námi na tu dlouhou pouť, která vás provede od původního osídlení Moravského krasu až po dnešek.

Moravský kras a krasové poklady

Macocha – Temná legenda a tajemné jeskyně

Propast Machocha a přilehlý jeskynní systém je skutečně něco extra. K Macoše se můžete se můžete dostat na loďce, kterou současně proplujete úchvatnými jeskyně. Pokochejte se krápníkovou nádherou a obdivujte úchvatné úkazy z pera Matky Přírody. Podívejte se na tip na výlet a dozvíte se o Žárlivé maceše a hluboké propasti.

Býčí skála – Svatyně s hrůznou energií a její krvavé tajemství

Býčí skála skrývala tisíce let krvavé tajemství. Archeologové kousek po kousku odhalili důkazy o tajemném masakru, který se stal dokonce ještě před naším letopočtem. Našli pozůstatky nejméně 40 ženských těl, která byla znetvořena – tyto ženy umírali skutečně hrozivou smrtí. Koukněte do tipu na výlet O jeskyni s hrůznou energií a barbarské vraždě.

Jedovnice – Ráj pro malé i velké vodomily

Jedovnice – městys v Moravském krasu – je turisty vyhledávána nejen z důvodu této atraktivní lokality. Jde totiž o místo velmi oblíbené hlavně mezi milovníky vodních sportů. Soustava jedovnických rybníků je skutečně impozantní – a až se vám pohled na ně omrzí, vydejte se po naučné stezce Rudického propadání. Koukněte do tipu na výlet a objevíte Ráj pro malé i velké vodomily a mnohem více.

Moravský kras | Jeskyně Výpustek a tajné vojenské objekty

Jeskyně Výpustek byla využívána lidmi už od pravěku. Expozice Jeskyně a lidé vám ukáže zajímavosti o pravěké historii stejně jako o bohatých nálezech koster jeskynních medvědů. Dozvíte se ale i věci z poměrně nedávné historie – v jeskyni Výpustek byl totiž zřízen i vojenský kryt.

Pravěké rituály v Kateřinských jeskyních

Kateřinské jeskyně jsou rovněž významnou archeologickou lokalitou. I zde se našli kosterní pozůstatky medvědů – expozice představuje kostru jeskynního medvěda a brloh medvědice s medvíďaty. Uvidíte také diorama pravěkého rituálu z doby neolitu, které v této jeskyni pravděpodobně probíhaly.

Moravský kras | Lovci koní a sobů v jeskyni Balcarka

Jeskyně Balcarka představuje složitý systém chodeb a dómů. Jejich expozice vám přiblíží život v pravěku, speciálně lovce koní a sobů. Dále se můžete podívat na figury Homo sapiens sapiens a modely jeskynních medvíďat. Tyto jeskyně svou specifickou polohou poskytovali přístřeší nejen pravěkým lidem, ale i spoustě zvířat a dalších živočichů.

Legendární lov mamuta v jeskyni Kůlna

Na závěr to nejlepší! Jak chodili neandrtálci lovit mamuty? Podívejte se na videoprojekci které je doprovázena i zvukovým záznamem, imitujícím dorozumívání tohoto lidského druhu. Dále jsou zde k vidění ilustrace, diorama a kopie archeologických nálezů.

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com