Jižní Morava je skvělé místo na dovolenou nebo i krátký výlet. Překrásné lesy, tajemná historie, malebné vinice a mnoho dalšího. Je tam ale tolik míst, a které z nich si vybrat? Výlety jižní Morava vás provedou magickými místy, historickými unikáty i nádhernými kouty tohoto kousku naší krásné země.

výlety jižní Morava
Zdroj: Instagram, Autor: tyna_janochoval

 Překrásná místa v připravených výletech

Už nemusíte své výlety plánovat – připravili jsme je totiž za vás! Hotové výlety na jižní Moravě uvidíte na mapě i s potřebnými informacemi – počet kilometrů i všechna zajímavá místa ve výletu.

hrad Buchlov, výlety jižní Morava

Buchlovskou krajinou zahalenou tajemnými mýty

Naše výlety na jižní Moravě začínají toulkami Buchlovskou krajinou. Navštivte hrad Buchlov, který se ve své hrdé minulosti nikdy nenechal dobýt nepřáteli. Hrad je v perfektním stavu, ale buďte opatrní! Možná se na hradbách prochází Bílá paní. Cestou z hradu si ještě skočte podívat na Břesteckou skálu a památný Sekvojovec v Chabanicích. Podívejte se na výlet se všemi podrobnostmi.

výlety jižní Morava, zámek Milotice

Výlety jižní Morava | Objevte perlu Jihomoravského kraje

Zámek Milotice patří mezi historické skvosty, které jednoznačně musíte navštívit. Barokní zdobený zámek a rozlehlá francouzská zahrada vás donutí vzpomínat na dávno minulé časy. Obdivujte zámek zevnitř i zvenčí, protože takto koncentrovanou historickou nádheru jen tak někde nenajdete. Mrkněte na detail výletu, který skutečně stojí za to.

Výlety jižní Morava | Na bruslích jako hrabě

Když už budete na Milotickém zámku, můžete to spojit s dalším výletem jižní Moravy. Od zámku až do Svatobořic vede více méně rovná alfaltová trasa, která je perfektní pro lidi s vášní k inline bruslím. Navštivte zámek a pak si protáhněte kostru na bruslích. Užijete si! Detail výletu najdete zde.

Tradiční muzea věnovaná netradičním zájmům

Tento tip na výlety po jižní Moravě je věnován muzeím, která jste ještě neviděli. Poud jste nadšenci do vojenské tematiky, rozhodně navštivte muzeum ve Vlkoši. Pro tradicionalisty je v nabídce miniskanzen Slovácká Izba a výlet završíte železničním Muzeem Ve Vagonu. Den plný poznání čeká jen na vás! Podívejte se na výlet a všechna důležitá místa.

Přes zámecký park na kanál Jana Antonína Bati

Navštivte zámek Veselí nad Moravou, který se z vodní tvrze dopracoval až k rozlehlému baroknímu sídlu. Jádro zámku si uchovalo svou historickou podstatu, přestože venkovní fasády byly mnohokrát opravované. Zahrada kombinuje přírodní krásu s estetickými zásahy – dodnes je však dochováno jen minimum přidaných staveb. Na závěr výletu můžete proplout Baťovým kanálem a dát si něco k snědku. Podívejte se na detail výletu.

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Výlety jižní Morava