Jižní Morava je skvělé místo na dovolenou nebo i krátký výlet. Překrásné lesy, tajemná historie, malebné vinice a mnoho dalšího. Je tam ale tolik míst, a které z nich si vybrat? Prohlédněte si 5 připravených výletů na překrásná místa jižní Moravy, které vás provedou všemi kouty tohoto kousku naší krásné země. Připravte se, startujeme.

Zdroj: Instagram, Autor: tyna_janochoval

 Překrásná místa v připravených výletech

Už nemusíte své výlety plánovat – připravili jsme je totiž za vás! Hotové výlety na jižní Moravě uvidíte na mapě i s potřebnými informacemi – počet kilometrů i všechna zajímavá místa ve výletu.

Buchlovskou krajinou zahalenou tajemnými mýty

Naše výlety na jižní Moravě začínají toulkami Buchlovskou krajinou. Navštivte hrad Buchlov, který se ve své hrdé minulosti nikdy nenechal dobýt nepřáteli. Hrad je v perfektním stavu, ale buďte opatrní! Možná se na hradbách prochází Bílá paní. Cestou z hradu si ještě skočte podívat na Břesteckou skálu a památný Sekvojovec v Chabanicích. Podívejte se na detail výletu se všemi podrobnostmi.

hrad Buchlov

Objevte perlu Jihomoravského kraje

Zámek Milotice patří mezi historické skvosty, které jednoznačně musíte navštívit. Barokní zdobený zámek a rozlehlá francouzská zahrada vás donutí vzpomínat na dávno minulé časy. Obdivujte zámek zevnitř i zvenčí, protože takto koncentrovannou historickou nádheru jen tak někde nenajdete. Mrkněte na detail výletu, který skutečně stojí za to.

výlety jižní Morava zámek Milotice

Na bruslích jako hrabě

Když už budete na Milotickém zámku, můžete to spojit s dalším výletem jižní Moravy. Od zámku až do Svatobořic vede více méně rovná alfaltová trasa, která je perfektní pro lidi s vášní k inline bruslím. Navštivte zámek a pak si protáhněte kostru na bruslích. Užijete si! Detail výletu najdete zde.

Zdroj: Instagram, Autor: anjeee3

Tradiční muzea věnovaná netradičním zájmům

Tento tip na výlety po jižní Moravě je věnován muzeím, která jste ještě neviděli. Poud jste nadšenci do vojenské tematiky, rozhodně navštivte muzeum ve Vlkoši. Pro tradicionalisty je v nabídce miniskanzen Slovácká Izba a výlet završíte železničním Muzeem Ve Vagonu. Den plný poznání čeká jen na vás! Podívejte se na detail výletu a všechna důležitá místa.

výlety jižní Morava Muzeum Ve Vagonu
Zdroj: Město Kyjov

Přes zámecký park na kanál Jana Antonína Bati

Navštivte zámek Veselí nad Moravou, který se z vodní tvrze dopracoval až k rozlehlému baroknímu sídlu. Jádro zámku si uchovalo svou historickou podstatu, přestože venkovní fasády byly mnohokrát opravované. Zahrada kombinuje přírodní krásu s estetickými zásahy – dodnes je však dochováno jen minimum přidaných staveb. Na závěr výletu můžete proplout Baťovým kanálem a dát si něco k snědku. Podívejte se na detail výletu.

Zdroj: Instagram, Autor: medd14

Chcete vědět, co dalšího v okolí Kyjovska stojí za vidění? 

Na Slovácku naleznete tolik zajímavých míst! Vinicemi lemované vesničky, terénní vlny Moravského Toskánska, výborné jídlo… Fantazii se na jižní Moravě meze nekladou. Podívejte se na naše další inspirace, které najdete v článku Kyjov Top místa – pyšné zámky, mystická příroda a víno na každém kroku

karafa s vínem

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo. 

Výlety jižní Morava